به طور کلی کم خوابی عوارض زیادی در پی دارد که در حوضه رانندگی میتواند به حوادث زیادی منجر می شود. آمار ها نشان می دهند که 1550 تصادف سالیانه گزارش شده است.

طبق تحقیقات انجام گرفته کم خوابی یک اختلال در سیستم بدنی محسوب می شود و نقش زیادی در یادگیری و فکر کردن دارد و می تواند در تمرکز خللی ایجاد کند. همچنین ایجاد مشکلات زیادی را در تکلم و صحبت کردن به وجود می آورد.

اگر در طول شب به اندازه کافی نخوابید، برای یادگیری و تمرکز دچار مشکل خواهید شد.

کم خوابی بیماری های فراوانی ایجاد می کند. مانند:

1-  بیماریهای قلب

2-  حمله قلبی

3-  فشارخون بالا

4-  سکته قلبی

5-  دیابت

 

افرادی که دچار کم خوابی هستند، معمولا دچار بیماریهای دیگر گوارشی هم می شوند و آمار نشان میدهد که رابطه زیادی بین این حالت و افسردگی وجود دارد. به طور کلی یکی از علائم افسردگی حاد، بی خوابی است.

 

کم خوابی همچنین باعث زرد شدن پوست و پف کردن چشمها میشود. وقتی به اندازه کافی خواب ندارید بدن شما هورمن کورتیزول ترشح میکند و کورتیزول میتواند سطح کولاژن پوست را از بین ببرد و در نتیجه پوست شما زرد می شود. همچنین شادابی و طراوت پوست هم در اثر کم خوابی کاهش می یابد و بیماری هایی همچون پیری زودرس را به دنبال خواهد داشت. کم خوابی باعث می شود هورمون رشد نیز کمتر ترشح شود. سعی کنید خوابتان را تنظیم کنید. خواب عمیق موجب تقویت حافظه می شود و کم خوابی حافظه را ضعیف می کند. پس با تنظیم خوابتان از ابتلا به بیماری آلزایمر نیز جلوگیری می کنید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ