تاریخچه

کیسه آبگرم یک بطری پر از آب گرم است که معمولا برای کاهش درد یا گرم کردن استفاده می شود. در اوایل قرن 16 از ظروف فلزی(مس، روی، برنج و...)، شیشه ای یا سفالی برای گرم کردن در رختخواب استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت جوامع از کیسه های پلاستیکی و دارای روکش زیبا استفاده می شود.

تفاوت کیسه آبگرم در گذشته و زمان حال:

  • در گذشته زغال سنگ داغ درون این ظروف گذاشته و قبل از ورود به رختخواب آن را درون رختخواب قرار می دادند تا آن را گرم کند و در هنگام ورود به رختخواب برای جلوگیری از سوختن و یا شکستن ظرف، آن را از رختخواب خارج می کردند.

 

  • اما در دنیای امروز کیسه های آبگرم هم سوختگی ایجاد نمی کنند و هم به دلیل جنسی که دارند، نمی شکنند. جنس کیسه های امروزی معمولا rubber و pvc  می باشد.

طرفداران کیسه آبگرم

در استرالیا، ایرلند، انگلستان، ژاپن، کشورهای در حال توسعه و مناطق روستایی کیسه آبگرم طرفداران بسیاری دارد. در ژاپن استفاده از کیسه آبگرم به عنوان یک روش درمانی زیست محیطی شناخته می شود.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ