خواص چای سبز چیست

خواص چای سبز چیست

خواص چای سبز چسیت؟

چای سبز سالمترین نوشیدنی در کل کره زمین است، و انتی اکسیدان و مواد مقوی و املاحی که د ر ان وجود دارد سلامتی بدن را تائید می کند. و از طرفی باعث کاهش وزن،افزایش راندمان مغز، و پایین اوردن ریسک سرطان در بدن شده در حالیکه خواص باور نکردنی دیگر هم دارد.

1-چای سبزاملاحی دارد که سلامتی را تضمین می کند:

بسیاری از املاح و مواد معدنی که در برگ چای سبز وجود دارد ان را به یک نوشیدنی کامل تبدیل کرده، که در ان مواد مغذی فراوانی وجود دارد. و موادی از جمله پولی فنول،کاچین در ان وجود دارد که انتی اکسیدانهای قوی میباشند.این مواد مقدار رادیکالهای ازاد را دربدن پایین اورده که از اسیب رسیدن به سلولها جلوگیری می کند.به طور کلی این رادیکلها اثر زیادی برسن و انواع دیگر بیماریها دارد.

یکی از مواد مهم در چای سبز انتی اکسیدانی به نام گالیت میباشد، که بسیاری از بیماریها را درمان میکند و به همین دلیل چای سبز به عنوان یکی از موادر مصرفی در علوم پژشکی اثر زیادی دارد.

چای سبز مقداری مینرال را هم دارد که برای سلامتی بدن انسان مفید می باشد.

سعی کنید چای سبز با کیفیت بالا را خریداری کنید چون کیفیت پایین ان مقادیر زیادی فلوراید دارد.

به طور کلی چای سبز از موادی تشکیل شده است که برای سلامتی مفید می باشد.

2- موادی که در چای سبز قرار دارد فعالیتهای مغز را بالا میبرد:

چای سبز میتواند شما را بیدار نگه داشته و حتی باهوش تر نماید.

کلید اصلی در چای سبز کافئین میباشد که به عنوان محرک شناخته می شود.

کاری که کافئین در مغز انجام می دهد که مسیرنورونهای عصبی را که به نام ادنوسین شناخته می شود را می بندد و در مقابل حرکت بعضی ازنورونها رااز جمله دپامین و نوروفین پرین را افزایش می دهد.

به طور کلی تحقیقات زیادی بر روی چای سبز انجام شده است و به این نتیجه رسیده اند که چای سبز فعالیتهای مغز، از جمله رفتار،چالاکی،و حافظه را افزایش می دهد.

در حالیکه چای سبز مقدار زیادی کافئین دارد و به ان لیتنین گفته میشود و این ماده حرکت نورون GABA را در مغز ازایش می دهد که یک ماده ضد اظطراب و افسردگی می باشد.

تحقیقات نشان داده است که کافئین به همراه لیتنین اثر هم افزایی دارند و مخلوط این دو ماده اثر زیادی در عملکرد مغز دارد.

به طور کلی کافیئن و مقدار زیادی لیتنین می تواند بر روی رفتار فرد اثر متقابل داشته باشد.خیلی از مردم بر این باورند وقتی که کافیئن مصرف می کنند انرژی بیشتری دارند نسبت به زمانی که قهوه مصرف میکنند.

چای سبز مقدار کمی کافیئن نسبت به قهوه دارد و همانطور که گفته شد مقدار قابل توجه ای لیتنین دارد که به طور کلی عملکرد مغز را بالا می برد.

3- چای سبز مقدار چربی سوزی و فعالیتهای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر به دنبال ماده ای هستید جهت چربی سوزی و یا مواد مکمل، به طور 100 درصد چای سبز یکی از موارد انتخابی در لیست شما می باشد. و در مواردی چای سبز چربی سوزی و متابوبولیسم بدن را افزایش می دهد.

در یک ازمایش که بر روی مردان انجام داده شده بود روی 10 نفر به این نتیجه رسیده اند که انرژی این افراد 4% بیشتر شده است.

چای سبز قدرت چربی سوزی را افزایش می دهد، و اکسیداسیون چربی تا17% افزایش پیدا میکندو

کافیئن به تنهایی باعث افزایش راندمان فیزیکی فرد شده و این کار را با تحریک کردن اسیدهای چرب و تبدیل ان به انرژی میکند.

در ازمایشاتی که انجام شد که کافیئن عملکرد فیزیکی فرد را تا12% افزایش می دهد.

4-انتی اسیدان موجود در چای سبز خطر سرطان را کاهش می دهد:

سرطان به طور کلی عبار ت است از رشد نامتعارف گروهی از سلولها در بدن،و اسیب رسیدن به گروهی از سلولها در بدن به سرطان می انجامد.

چای سبز دارای مقادیر زیادی از انتی اکسیدان دارد که خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می دهد و در بعضی از مواقع ثابت شده است که:

-سرطان سینه:زنانی که مقدار بیشتری از چای سبز مصرف کرده اند 22% کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند، که در حقیقت این سرطانی است که در بین زنان شایع می باشد.

-سرطان پروستات: تحقیقات نشان داده است که مردانی که چای سبز بیشتری مصرف میکنند 48% کمتر به این نمونه از سرطان مبتلا می شوند.

-سرطان روده بزرگ: تحقیقاتی که بر روی 69710 زن چینی انجام داده شد به این نتیجه رسیده اند که افرادی که چای سبز مصرف کرده اند 57% کمتر شانس گرفتن به این بیماری رادارند.

تمام ازمایشات مشاهده شده این را نشان می دهد که افرادی که چای سبز مصرف می کنند به طور کلی کمتر به انواع سرطانها مبتلا می شوند.

این مبحث قابل توجه است که ریختن شیر در چایی درست نمی باشد زیرا اثر انتی اکسیدانی شیر را پایین میاورد.

 

 

 

 

پست در تاریخ 1396-07-10 0 296
برچسب: emsig

نظر خود را بنویسیدپاسخ دادن

شما باید وارد شوید برای نوشتن نظر خود..

دسته بندی‌ها

آخرین نظر

بدون نظر

جستجو در محتوا

دانستنی‌های مرتبط

Compare 0
قبلی
بعدی