1. کمک های اولیه

در هنگام بروز آسیب در یک بافت نرم، در عرض 5 دقیقه از وقوع آن، بهتر است برای کاهش خونریزی از یخ درمانی استفاده نمایید. پایین آوردن دمای محل آسیب دیده، باعث می شود مکانیزم دفاعی بدن فعال شود و برای جلوگیری از کاهش دمای مرکزی بدن جریان خون در آن منطقه را کاهش می دهد و در نتیجه خونریزی کمتر می شود.

این اقدامات اضطراری وضعیت بیمار را بهبود می بخشد و خونریزی محل آسیب دیده را نیز کنترل می کند. به عبارتی یخ درمانی روند خونریزی را متوقف می کند تا بیمار به یک پزشک رسانده شود و تحت مداوا قرار گیرد.

 

  1. آسیب های جزئی

در مورد آسیب دیدگیهای جزئی و کبودی ها می توانید از درمان RISE استفاده نمایید. هر چند برای جلوگیری از آسیب بیشتر توصیه می شود به یک پزشک مراجعه نمایید.

 

  1. کاهش درد و تورم

برای کاهش درد و تورم پس از جراحی، در برخی از موارد از کیسه یخ بر روی زخم و بخیه ها برای کاهش ناراحتی استفاده می کنند. به عنوان مثال کسانی که زایمان کرده اند برای کاهش درد می توانند از یخ درمانی بر روی بخیه های خود استفاده نمایند.

قبل از استفاده از یخ درمانی با پزشک خود مشورت کنید. زیرا ممکن است قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سرما با واکنش های ایمنی بدن شما در تداخل باشد و یا واکنش های دفاعی شما را به تاخیر بیندازد.

مطالعات نشان می دهد که یخ درمانی به کاهش درد و تورم نیز کمک فراوانی می کند. همچنین به تنظیم شدن و میزان حرکات و بهبود قدرت عضلانی نیز کمک می کند.

 

  1. درمان کمر درد

کمر درد می تواند علل زیادی داشته باشد. اگر کمر شما دچار درد شدید و التهاب شده باشد، یخ درمانی بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال اگر یک بار سنگین بلند کرده اید و کمرتان درد گرفته است از کیسه یخ می توانید برای بهبود آن کمک بگیرید.

اگر درد کمر شما به همراه التهاب نباشد و دلیل دیگری داشته باشد، استفاده از یخ مفید نیست. در این صورت شما می توانید از گرمادرمانی و کیسه آب گرم استفاده نمایید.

 

  1. پزشکی، ورزشی و توانبخشی

در برخی از صدمات ورزشی مانند گرفتگی ناگهانی عضلات می توانید از یخ درمانی استفاده نمایید. حتی می توانید گاهی اوقات تمرینات خود را همراه با بسته های یخی که به بدنتان بستید انجام دهید. از طرفی قرار گرفتن بیش از حد در معرض یخ عضلات شما را سخت می کند و بیشتر خسته می شوید. مگر این که با تجویز پزشک برای مدت زمان زیادی در معرض یخ درمانی باشید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ