5 نکته برای داشتن پوستی زیبا در تابستان

تابستان فصلی عالی است؛ تعطیلات، مسافرت های تابستانی، ناهار در فضای آزاد، لباس‌های کمتر و پوست در معرض آفتاب بیشتر، همه ما آرزو داریم، پوستمان در تابستان، نرم، لطیف  و زیبا باشد اما اغلب در نهایت با پاهای ترک‌خورده، آفتاب‌سوختگی، خطوط نامناسب در اثر برنزه شدن در آفتاب چیزی است که از تابستان برای ما باقی می ماند. و گاهی اوقات، حتی این اثرات بدتر هستند؛ بثورات، گزش و برنزه شدن نا خواسته. برای جلوگیری از این مشکلات، و داشتن پوستی زیبا و سالم در تابستان، توجه به این ۵ نکته ضرورت دارد:

 

از پای خود مراقبت کنید

پدیکور انجام دهید، هم‌چنین می‌توانید از دکتر خود در مورد استفاده از کرم اوره تجویز شده (۴۰٪ اوره، مانند X-Viate سوال کنید). این کرم برای صاف کردن پاشنه بسیار خوب و مفید است.

 

از پوست خود در مقابل خورشید محافظت کنید

از کرم ضدآفتاب گران‌قیمت حاوی روی بالا (۱۰-۱۸%) روی پوست، گردن، سینه، بازو و دست خود استفاده کنید. می‌توانید از داروهای موجود دیگر در داروخانه نیز روی بدن خود استفاده کنید، اما فراموش نکنید که تا زمانیکه در مقابل نور آفتاب قرار دارید باید روی پوستتان کرم به اندازه کافی باشد در غیر اینصورت مجددا از کرم بروی پوست خود استفاده کنید. اجازه ندهید آفتاب شما را بسوزاند.

 

پوستى صاف و نرم

برای داشتن پوستی صاف و نرم به هنگام حمام گرفتن از روش های زیر استفاده کنید.

  • ۲ فنجان نمک Epsom یا سایر نمک‌های معدنی را در حمام گرم و نه داغ بریزید و برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خود را در آن خیس کنید.
  • بدن خود را با نمک یا شکر مورد علاقه، با استفاده از فشار متوسط ​​و آب تمیزکنید.
  • ناحیه سر و گردن خود را به صورت ملایم تر تمیز کنید.
  • از یک برس مویی دستى طبیعی و بلند برای پشت خود استفاده کنید.
  • خود را خشک کنید و در همه جای بدن خود از لوسیون استفاده کنید، ترجیحا ازلوسیون و یا روغن بدنی استفاده کنید که درآن روغن‌های طبیعی وجود دارد.

 

همسان برنزه کنید

قبل از اینکه خودتان را برنزه کنید،از اسکراپ های لایه بردار استفاده کنید، اگر در خانه هستید، از دستورالعمل ذکر شده شامل استفاده ازلوسیون پیروی کنید و سپس به مدت ۱۰ دقیقه، قبل از استفاده از برنزه کننده صبر کنید. لکه‌هایی که بروی پوست شما قرار دارند وقتی در مقابل آقتاب قرار می گیرند به خود رنگ‌ اضافی می‌گیرند، برای جلوگیری از این مسئله به محض این که برنزه کننده را درهمه جای بدن خود زدید،با استفاده از یک گوش پاک کن که سر آنرا به مقداری الکل آغشته کرده اید بروی  نقاطی که نمی خواهید رنگ اضافی بگیرد استفاده کنید. اگر از اسپری استفاده می‌کنید، از روغن مایع در هر یک از این مناطق درست قبل از اسپری استفاده کنید.

 

جلوگیری از ایجاد خطوط نامناسب دراثر برنزه شدن

اگر از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنید، نباید همچین مشکلی را داشته باشید. اما اگر به هر حال این مورد برایتان پیش آمد، با یک پیراهن تابستانی زیبا، لباس مرطوب و یا لباس‌های شنا بیشتر بدن خود را بپوشانید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ