تفاوت بین سرماخوردگی و آنفولانزا

آنفولانزا و سرماخوردگی هر دو جز بیماری هایی هستند که با شروع فصل سرما بسیار شایع می شوند. این دو بیماری توسط ویروس های متفاوتی ایجاد می شوند اما علائم مشابهی دارند به همین دلیل تشخیص آنها از یکدیگر کار راحتی نیست.به طور کلی علائم آنفولانزا شدیدتر از سرماخوردگی ست و دوره درمان نیز در آن طولانی تر است. سرماخوردگی عموما با گرفتگی و یا آبریزش بینی همراه است در صورتی که آنفولانزا مشکلات جدی سلامتی مانند عفونت های باکتریایی و یا بستری شدن به همراه دارد. البته ممکن است حتی شدید تر باشد و تاثیرات جدی تری بر روی سلامتی شما داشته باشد.

 

چگونه می توان آنفولانزا و سرماخوردگی را از هم تشخیص داد؟

از آنجا که علائم آنفولانزا و سرماخوردگی بسیار زیاد هستند و بسیار هم به هم شبیه هستند تشخیص این دو از هم کاری سخت و یا حتی غیر ممکن است. اما با این وجود آزمایش هایی وجود دارند که در روز های اولیه ابتلا می توانند به شما بگویند به آنفولانزا مبتلا هستید یا خیر.

 

علائم آنفولانزا و سرماخوردگی چیست؟

علائم آنفولانزا ممکن است شامل تب یا احساس تب و لرز، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی یا گرفتگی بینی، درد و کوفتگی عضلانی، سردرد و بی حالی باشد.علائم سرماخوردگی اغلب خفیف تر از آنفولانزا است.

 

علائم و نشانه های سرماخوردگی و آنفولانزا

 

علائم و بیماری

آنفولانزا

سرماخوردگی

نشانه شروع

ناگهانی و غیر منتظره

تدریجی

تب

معمولی

خفیف

درد

معمولی

کم

لرز

نسبتا رایج و شایع

غیر معمول

خستگی و ضعف

معمولا

گاهی اوقات

عطسه کردن

گاهی اوقات

نسبتا رایج و شایع

گرفتگی بینی

گاهی اوقات

نسبتا رایج و شایع

گلودرد

گاهی اوقات

نسبتا رایج و شایع

سرفه و ناراحتی در قفسه سینه

نسبتا رایج و شایع

خفیف تا متوسط

سردرد

رایج

خفیف

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ