دیگر نگران اندازه گیری فشار خون خود نباشید

فشار سنج برای درمان و حتی پیشگیری از بیماری‌ها ابزاری بسیار مهم و ضروری است. امروزه با توجه به افزایش چاقی و انواع بیماری‌ ها سنجش فشار خون بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. دستگاه فشارسنج وسیله ای قابل اعتماد در مراقبت های پزشکی و روند درمان به شمار می‌ آید. بهتر است بدانید که در افرادی که بیماری فشار خون دارند باید مداوم نوسانات فشار خون در آنها کنترل شود. زیرا فشار خون بالا ممکن است باعث سکته مغزی و نارسایی کلیه شود. برای این منظور می ‌توانید از انواع دستگاه های فشار سنج که در بازار موجود می ‌باشند بهره ببرید. بنابراین می‌توان گفت وجود دستگاه فشار سنج در هر خانه فاکتور مهمی در سلامتی افراد جامعه به شمار می رود.

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه فشار سنج

با توجه به اینکه دستگاه فشار سنج بر روی بازو یا مچ قرار داده می‌شود، بهتر است که آن ناحیه از بدن هنگام سنجش پوششی نداشته باشد. نکته قابل توجه در استفاده از دستگاه فشار سنج این است که قبل از اندازه گیری فشار خون از فعالیت‌ های سنگین، مصرف الکل و سیگار خودداری شود. لازم به ذکر است که برای به دست آوردن نتیجه مطلوب، بهتر است پس از یک مدت زمان مشخص دستگاه فشار سنج را مجددا تنظیم کنید.

انواع دستگاه فشار سنج

بهتر است بدانید که تمام مدل‌ های دستگاه فشارسنج اساس کار یکسانی دارند، اما انواع مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است. انواع دستگاه فشار سنج عبارت است از: دستگاه فشار سنج جیوه ای، فشار سنج عقربه ای و فشار سنج دیجیتالی.

دستگاه فشار خون جیوه ای جزء اولین و دقیق  ترین دستگاه ها برای اندازه گیری فشار خون محسوب می‌شود. این دستگاه سال ها به عنوان رایج ترین شیوه برای سنجش فشار خون به شمار می رفت و حتی امروزه نیز استانداردی طلایی برای خواندن فشار خون است.  در این دستگاه ستونی از جیوه وجود دارد که برای اندازه گیری فشار خون به کار برده می شود. بهتر است بدانید که میزان خطا در این دستگاه بسیار پایین می‌باشد. همچنین این دستگاه دوام بسیار بالایی دارد، به طوری که این امر باعث شده است در بین پزشکان از محبوبیت خاصی برخوردار باشد.

پس از فشارسنج جیوه ای، فشار سنج عقربه ای روی کار آمد. این دستگاه دارای یک کیسه باد می‌باشد که به وسیله یک تلمپه پر می‌شود که باعث ایجاد فشار شده و شریان‌ها را می‌بنند. این فشار هوا باعث حرکت عقربه‌ها می‌شود، که از این طریق فشار خون به نمایش در می آید.

از جدیدترین دستگاه های فشارسنج، دستگاه فشار سنج دیجیتالی می‌باشد؛ که دارای یک مانیتور و کیسه باد است. این محصول فشار خون را با خطای بسیار پایین و در زمان کوتاه به شکل دیجیتال نشان می‌دهد. بنابراین در مقایسه با دو دستگاه قدیمی تر، روش مصرفی بسیار آسان تر و سریع تر دارد. این روز ها این محصول به خاطر دقت بالا و سهولت در استفاده در میان پزشکان و مبتلایان به بیماری فشار خون طرفداران زیادی پیدا کرده است.

دستگاه های فشارسنج از نظر طرز استفاده به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ که عبارتند از: دستگاه فشار سنج مچی و دستگاه فشارسنج بازویی. دستگاه فشارسنج مچی که بر روی مچ بسته می‌شود، فشار خون را از طریق شریان‌های مچ اندازه می‌گیرد. دستگاه فشار سنج بازویی نیز همان طور که از نامش پیداست، بر روی بازو یا ساعد بسته می‌شود و از آن طریق فشار خون را اندازه می ‌گیرد.

خرید دستگاه فشارسنج

امروزه با توجه به مشغله زیاد و ترافیک، علاوه بر خرید حضوری می‌توانید از طریق اینترنتی و از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید دستگاه فشار سنج کنید. امروزه برند های متفاوتی اقدام به تولید این دستگاه می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه خود مناسب ترین دستگاه را انتخاب نمایید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ