همه چیز در مورد دستگاه بخور

با فرا رسیدن فصل زمستان و سرد شدن هوا، رطوبت هوا کاهش می یابد و از طرفی استفاده از وسایل گرمایشی این مشکل را بدتر می کند. خشکی هوا مشکلاتی مانند سخت شدن تنفس، خشکی پوست، ترک خوردگی لب ها، آسانتر شدن انتشار ویروس ها و ... را به همراه دارد.

در چنین شرایطی نیاز دارید راهی برای افزایش رطوبت هوا پیدا کنید. بهترین و اصولی ترین روش برای این کار استفاده از دستگاه بخور است. دستگاه بخور در انواع مختلفی وجود دارد. شما می توانید در مقاله "معرفی انواع دستگاه بخور" به طور کامل با انواع بخور آشنا شوید.

دستگاه بخور مزایای دیگری نیز علاوه بر افزایش رطوبت هوا دارد. راحت تر کردن تتفس، کمک به داشتن خوابی راحت و بدون خروپف از دیگر فواید استفاده از دستگاه بخور است.

نوزادان در اوایل ماه های تولدشان به رطوبت بیشتری نیاز دارند و پوست حساس تری نیز دارند و از این جهت نیاز است از دستگاه بخور برای نوزادان استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر و دانستن فواید دیگری از دستگاه بخور می توانید به مقاله فواید دستگاه بخور ( به زودی ) مراجعه نمایید.

دستگاه بخور علاوه بر این موارد ذکر شده فواید دیگری هم دارد. برخی دستگاه های بخور قابلیت تصفیه هوا را نیز دارند و می توانند هوا را تمیز کنند. این نوع از دستگاه ها دارای یون منفی هستند. برای آشنایی با یون منفی پیشنهاد میکنیم مقاله "یون منفی در دستگاه بخور چیست؟" را مطالعه نمایید.

اکثر افراد نمیدانند اما دستگاه بخور حتی بر آلرژی افراد نیز تاثیرگذار است. رطوبت هوا باعث می شود برخی از آلرژی های فصلی بهبود یابند. در مورد ارتباط بیشتر بین دستگاه بخور و آلرژی می توانید مقاله "رابطه بین دستگاه بخور و آلرژی" را مطالعه نمایید.

 

  1. انواع دستگاه بخور

بخور سرد بهتر است یا بخور گرم؟ این سوالی است که ممکن است برای هر کسی هنگام خرید دستگاه بخور پیش بیاید. این یک سوال اساسی است که جواب آن بسیار مهم است. نوع دستگاه بخور با توجه به شرایط و موقعیت شما تعیین می شود. برای اطلاعات بیشتر بهتر است مقاله "مقایسه انواع مختلف دستگاه بخور" (به زودی) را مطالعه نمایید.  

برخی از دستگاه های بخور با تکنولوژی اولتراسونیک کار می کنند. دستگاه های بخور اولتراسونیک صدای کمتری تولید می کنند و انرژی کمتری را نیز مصرف می کنند. برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی پیشنهاد می کنیم مقاله "اولتراسونیک چیست و چگونه کار می کند؟" را مطالعه نمایید.

 

  1. علت تغییر رنگ شعله هنگام استفاده از دستگاه بخور

همانطور که همه می دانیم زمانی که اکسیژن محیط کاهش یابد، رنگ شعله گاز تغییر می یابد و از آبی به نارنجی یا قرمز تغییر رنگ می دهد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که هنگام روشن کردن دستگاه بخور رنگ شعله گاز تغییر یافته است. آیا این تغییر رنگ به معنی کاهش اکسیژن است؟ به عبارتی دیگر یعنی زمانی که دستگاه بخور خود را روشن می کنید اکسیژن محیط را کاهش می دهد؟

در جواب این سوال باید بگوییم که خیر. علت تغییر رنگ شعله گاز کم شدن اکسیژن نیست. در مقاله "علت تغییر رنگ شعله هنگام استفاده از دستگاه بخور" می توانید به طور کامل در مورد علت این پدیده مطالعه نمایید.

 

  1. استفاده اسانس در دستگاه بخور

آیا استفاده از اسانس در دستگاه های بخور درست است؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید در دستگاه بخور خود از اسانس استفاده کنید اما باید بدانید این کار خوب است یا نه. به طور کلی برای استفاده از اسانس باید یک سری شرایط مهیا باشد به عنوان مثال دستگاه شما باید جایگاه اسانس داشته باشد.

برای دانستن مزایا و معایب بیشتری از این کار پیشنهاد می کنیم مقاله "استفاده از اسانس در دستگاه بخور" را مطالعه نمایید.

 

  1. راهنمای استفاده از دستگاه بخور

برای استفاده بهتر از دستگاه بخور نیاز است به چند نکته توجه کنید. یکی از کارهای ضروری تمیز کردن بخور است. از آنجایی که دستگاه بخور با آب و برق کار می کند تمیزی آن نیز اهمیت ویژه ای دارد. در مقاله "چگونگی تمیز کردن دستگاه بخور" به تمام سوالات شما در مورد تمیز کردن این دستگاه پاسخ داده ایم و شما با خواندن آن می توانید از تمیز بودن دستگاهتان مطمئن باشید.

برای افزایش طول عمر دستگاه بخورتان نیز می توانید از چند ترفند استفاده کنید. تمامی این نکات در مقاله "چگونه طول عمر دستگاه بخورمان را افزایش دهیم؟" بیان شده اند.

 

  1. مهم ترین ویژگی های دستگاه بخور

دستگاه بخور ویژگی های مثبت زیادی دارد. هوا را مرطوب می کند و در برخی مدل ها هوا را نیز تصفیه می نماید. خروپف را کاهش می دهد و تنفس را راحت تر می کند. این موارد تمام ویژگی های این دستگاه نیست.در مقاله "معرفی مهم ترین ویژگی های دستگاه بخور" می توانید اکثر این ویژگی ها را مطالعه نمایید.

 

  1. راهنمای خرید دستگاه بخور

با توجه به تنوع مدل ها و برندهای موجود در بازار انتخاب مناسب ترین دستگاه بخور مشکل می شود. چه دستگاه بخوری برای شما مناسبتر است؟با خواندن مقاله "تحوه خرید دستگاه بخور" شما می توانید دستگاه بخوری متناسب با وضعیت و نیاز خود خریداری نمایید.

 

  1. عیب یابی دستگاه بخور

برخی مواقع اتفاق افتاده است که مشکلی در دستگاهتان پیش آمده و شما نمیدانید چه کنید. در چنین مواقعی اولین حدستان ممکن است خرابی دستگاه باشد.در مقاله "عیب یابی دستگاه بخور" به شما برخی مشکلات رایج در این دستگاه ها، علت بروز این مشکل و راه حلی برای رفع آن معرفی می کنیم. با مطالعه این مقاله می توانید دفعه بعدی که دستگاهتان دچار مشکل شد به سادگی خودتان برطرف نمایید و در صورت مطمئن شدن از مشکل فنی آن را به نمایندگی های مجاز جهت رفع مشکل تحویل دهید.

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد همه چیز در مورد دستگاه بخور

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ