فشار خون بالا یکی از بیماری هایی است که درصد بالایی از افراد جوامع امروزی را درگیر خود کرده است. زمانیکه فشارخون بالا همراه با بیماری هایی مثل دیابت می شود مانند این است که درون شما آتشی روشن است و فشارخون بالا به این آتش شلعه ور سوخت بیشتر اضافه می کند و باعث هرچه بیشتر شلعه ور شدن این آتش می شود. فشارخون بالا سبب افزایش آسیب های ناشی از بیماری دیابت به سلامتی میشود. فشارخون بالا با آسیب رساندن به رگ های خونی باعث از کار افتادن کلیه ها و حملات قلبی و در نهایت افزایش ریسک سکته می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با راه های پایین نگه داشتن فشارخون درحالیکه دچار دیابت هستید آشنا کنیم.

مطالعات نشان میدهد برای جلوگیری از خطرات احتمالی دیابت، فشار خون نرمال باید عددی کمتر از عدد 80/120 باشد. هر چند شما باید در این زمینه حتما با پزشک خود مشورت کنید و طبق تشخیص پزشک مناسب ترین عدد فشارخون و راه رسیدن به این عدد را برای خود بیابید.

اگر فشار خون شما کمی بالاتر از حد نرمال باشد پزشک برای شما رژیم غذایی کم نمک و ورزش را پیشنهاد خواهد کرد. نمک مصرفی در طول روز نباید از 2300 میلی گرم بیشتر شود این مقدارنمک، معادل یک قاشق چایخوری می باشد. شما می توانید از رژیم غذایی که به افراد با فشار خون بالا توصیه می شود پیروی کنید، این رژیم غذایی شامل مصرف خوارکی هایی با پتاسیم و منیزیم بالا می باشد که باعث کاهش فشار خون شما می شود. لازم بذکر است اگر دارای سنگ کلیه هستید باید مقدار مصرفی پتاسیم را کاهش دهید.

خواب یکی دیگر از عوامل مهم در کاهش فشارخون می باشد در حقیقت خواب 6 تا 7 ساعت در طول شب به اندازه کاهش نمک در پایین آوردن فشار خون و میزان قند خون برای شما مهم و حیاتی است.

شما می توانید برای مدت کوتاهی از مصرف داروهای فشار خون صرف نظر کنید درصورتیکه بتوانید وزن خود را پایین نگه داشته و از قرار دادن نمک در رژیم غذایی خود جلوگیری کنید. اما ممکن است همچنان برای پایین نگه داشتن فشارخون نیاز به کمک داشته باشید. زمانیکه عدد بزرگ فشار خون شما یعنی همان عدد سیستولیک بالاتر از عدد 130 می باشد این بدین معناست که شما بیشتر از 4 سال دارای فشارخون بالا بوده اید و از آن خبر نداشته اید و ممکن است دچار آسیب های کلیوی شده باشید، هرگاه در این شرایط قرار داشته باشید مصرف روزانه داروهایی فشارخون، همراه رعایت رژیم غذایی و کم کردن نمک مصرفی برای شما لازم و ضروری می باشد. برخی از این داروها برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند بهتر از سایر داروها عمل می کنند بطور مثال داروی Diuretics باعث بالا رفتن میزان قند خون شما می شود اما به جای این دارو بهتر از دارو های مسدود کننده کلسیم  calcium blocker و یا ARB  استفاده کنید. هر دو داروی ذکر شده تاثیر منفی کمتری روی میزان قند خون دارند.

اگر دارو های مصرفی شما باعث کاهش فشارخون شما نشود ممکن است پزشک شما یک یا دو داروی دیگر برای کاهش فشارخون تجویز کند.

برای کنترل راحت فشارخون باید دستگاه فشارسنج داشته باشید برای تهیه دستگاه کلیک کنید .

 

 

.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ