ویروس کرونای جدید، ازطریق هوا و سطوح  مانند پلاستیک، فلزات، می تواند باعث ابتلا افراد به این بیماری شود. ویروس بر روی این سطوح می تواند تا سه روز زنده خواهد ماند.

  • به عقیده متخصصین جلوگیری از گردهمایی ها و تجمع افراد قدم بزرگی در راه مبارزه با ویروس کرونا ی جدید می باشد.
  • این ویروس همانند سایر بیماری های تنفسی دیگر از طریق قطرک های که به هنگام عطسه، سرفه و تنفس به بیرون پرتاب می شوند منتقل می شود.
  • هرگاه کسی به فرد مبتلا به این بیماری نزدیک شود، احتمال مبتلا شدن به این بیماری بسیار زیاد می شود.
  • ابتلا به این بیماری از طریق تماس با سطوح آلوده نیز ممکن است.
  • تحقیقات نشان داده اند که این ویروس بروی سطوح پلاستیکی و فلزی تا سه رو زنده باقی می ماند.

برای جلوگیری از شیوع  بیشتر ویروس کرونا در سراسر آمریکا و جهان، قدم بعدی، جلوگیری از برگزاری فستیوال ها، اجتماعات و حتی المپیک 2020 می باشد.  با انتشار این بیماری در قاره های آسیا، اروپا و آمریکا ، مراجع دولتی با توقف برگزاری اجتماعات، سعی در آهسته کردن روند شیوع این بیماری جدید دارند.

بسته شدن مراکز تفریحی و پارک ها و یا برگزار نشدن لیگ های ورزشی و مسابقات از جمله این تلاش ها می باشد. البته بسته شدن این مراکز تاثیر بسزایی بروی افراد جامعه گذاشته و آن ها را بیشتر نگران و مضطرب کرده است و این نگرانی موجب انجام برخی رفتارها مانند تمام شدن  دستمال های توالت ، محلول ضدعفونی در آمریکا شده است.

هنگامی که ضدعفونی کردن مکان های عمومی برای جلوگیری از انتقال این ویروس، هنوزجای شک دارد، بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری، ممانعت از حضور مردم در مکان های عمومی است.

از نحوه انتشار ویروس جدید کرونا چه می دانیم؟

سازمان بهداشت جهانی به افرادی که در مراکزی که نمی توانند فاصله حدود دو متری از دیگران را حفظ کنند، پیشنهاد می دهد که حتما از ماسک های صورت استفاده کنند. اگر افرادی در میان اجتماعات حضور داشته باشند و از بیماری خود اطلاعی نداشته باشند، این عمل، باعث می شود که انتقال بیماری از این افراد به دیگران آهسته تر شود . برای کارکنان پزشکی پوشیدن ماسک n95 بسیار ضروری می باشد.

بیشترین راه انتقال این ویروس از طریق تماس مستقیم با آن می باشد، اما تماس با سطوح آلوده نیز می تواند موجب انتقال این بیماری شود. تحقیقات جدید نشان می دهد که این ویروس تا 3 روز بر روی سطوح باقی می ماند و موجب ابتلا افراد به این بیماری می شود. سطوحی مانند دستگیره های در، صفحه کلید و اجسامی که تماس با آن ها بیشتر است، منبع خوبی برای انتشار این ویروس می باشد.

چگونه از خود در مقابل این بیماری در مکان های عمومی مراقبت کنید؟

افراد مسن و کسانیکه دچار بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و بیماری های ریوی هستند باید از حضور در مکان های عمومی جدا خودداری کنند. البته افرادی که از سلامتی کامل برخوردارند، نیاز به لغو برنامه های تابستانی خود ندارند، اما در این میان باید به نکات ارائه شده جهت حفظ سلامتی خود توجه کنند.

دستگاه تصفیه هوا با وجود فیلتراسیون های مختلف، نظیر فیلتر هپا، فیلتر کربن، فیلتر UV و پیش فیلتر، امکان ضدعفونی سطوحی که دارای بار آلودگی میکروبی و ویروسی هستند را فراهم می کند.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ