نحوه استفاده و نگهداری از دستگاه بخور

دستگاه بخور به هوا رطوب اضافه می کند و خشکی هوا را از بین می برد. این رطوبت دهی به هوا مخصوصا در فصل زمستان کاربرد زیادی دارد چون در این فصل هوای داخل منازل به دلیل استفاده از دستگاه های گرم کننده خشک می شود و این عدم رطوبت هوا باعث خشکی چشم ها، لب ها، بینی و پوست می شود. اگر رطوبت مورد نیاز هوای محیط اطرافتانرا تامین نکنید سینوس ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و ممکن است دچار عفونت و یا خونریزی بینی نیز شوید.

در کنار تمامی مواردی که اشاره شد، اگر دچار سرماخوردگی شده باشید و یا مشکلات ریوی داشته باشید، تنفس شما با دشواری های زیادی همراه خواهد بود که استفاده از دستگاه بخور می تواند باعث بهبود تنفس و رفع این مشکلات شود.

انواع رطوب دهنده هوا

بخور: دستگاه بخور گرم مانند گذاشتن آب بروی گاز عمل، و بخار گرم تولید می کند. البته استفاده از آب و حرارت آن بروی گاز اگر شما فرزند کوچکی در خانه دارید توصیه نمی شود و ممکن است برای کودک شما خطر آفرین باشد.

استفاده از دستگاه بخور نه تنها امنیت بیشتری دارد بلکه رطوبت لازم محیط را تامین می کند و نسبت به انواع دیگر رطوبت دهنده ها باعث رشد باکتری کمتری در هوا می شود. لازم به ذکر است تمیز نگه داشتن دستگاه بخور نباید فراموش شود.

دستگاه بخور اولترا سونیک : این نوع دستگاه از سیستم بسیار سریع لرزش برای تبدیل آب به بخار استفاده می کند. این دستگاه معمولا بدون صدا می باشد و از کارایی بالایی برخوردار است و قیمت مناسبی دارد.

چه زمانی باید از دستگاه بخور استفاده کنید؟

منزل شما باید درجه رطوبتی بین عدد 30 تا 50 درصد داشته باشد. با وسیله های رطوبت سنج که براحتی در بازار قابل دسترس است می توانید رطوبت خانه خود را اندازه گیری کنید. اگر بینی شما دچار خونریزی می شود و گلو درد دارید و همچنین پوست شما خشک شده است باید بدانید که رطوبت محیط زیر 30 درصد است و باید از دستگاه بخور استفاده کنید.

زمانی که از بخور و یا رطوبت دهنده هوا استفاده می کنید باید همچنان رطوبت منزل را نیز اندازه گیری کنید، رطوبت بالای 50 درصد باعث رشد قارچ ها و باکتری در محیط خانه می شود. رطوبت بالای 60 د رصد هم میکروارگانیسم ها را به خانه شما دعوت می کند و باعث جرم گرفتن پنجره ها و سطوح می شود.

برخی از دستگاه ها بخور رطوبت داخل منزل را اندازه گیری می کنند و بطور اتوماتیک بعد از اینکه محیط به ر طوبت مطلوب رسید خاموش می شوند.

از چه نوع دستگاه بخوری استفاده کنید؟

آب های شهری بسته به منطقه ای که زندگی می کنید، حاوی انواع مختلفی از مواد آلی و معدنی هستند که با استفاده از آن در دستگاه بخور، دستگاه شما جرم می گیرد و این جرم ها محل رشد میکروب و ارسال آن به هوای محیط می شود. همانند کتری آب که اگر به آن توجه کرده باشید جرم سفید رنگی کف آن می بندد، در دستگاه های اولتراسونیک بخور هم این اتفاق می افتد. لذا برای جلوگیری از آب مقطر موجود در مغازه ها و فروشگاه ها استفاده کنید تا نیاز کمتری به تمیز کردن دستگاه بخور داشته باشید و براحتی از
آن استفاده کنید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ