ابزار توانبخشی ابزاری هستند که عموما به کمک بیمار می آیند و تحرک را برای وی آسان تر می کنند. این ابزار شامل واکر، عصا، ویلچر، رولیتر و ... می باشد که برای افرادی که برای حرکت کردن دچار مشکل می شوند بسیار مفید است.

در ادامه به 3 دلیل مهم استفاده از این ابزار اشاره می کنیم.

 1. کاهش درد در اندام تحتانی بدن:

به دلایل مختلفی چون بالا رفتن سن و یا برخی بیماری ها ممکن است اندام های بدن چون لگن، ساق پا، زانو و ... دچار درد شوند. با استفاده از ابزارهای توان بخشی فشار از روی این اندام ها برداشته شده و در نتیجه درد کمتری به شخص وارد می شود.

 

 1. کمک برای راه رفتن:

ممکن است فردی به صورت مادرزادی یا بدلیل برخی از حوادث طبیعی به صورت لنگ راه برود. با استفاده از ابزارهای توان بخشی این افراد می توانند براحتی و بهتر راه بروند. همچنین پایداری این افراد با استفاده از ابزارهای توان بخشی افزایش می یابد.

 

 1. توصیه پزشک یا عمل جراحی:

ممکن است فرد بر اثر سانحه دچار آسیب در ناحیه ی لگن یا اندام های تحتانی گردد و مجبور به انجام جراحی در این محل گردد، در این موارد با توجه به توصیه پزشک، فرد باید تا زمانی که بهتر شود از ابزارهای توان بخشی استفاده کند تا از اعمال فشار به این نقاط بدن جلوگیری کند.

 

عصا یا واکر؟!؟

واکر به دلیل اینکه نسبت به عصا دارای پایه های بیشتری (4 پایه) می باشد، برای فردی که توانایی حرکتی خیلی کمی دارد، می تواند ابزار بسیار مناسبی باشد.

همچنین فردی که دچار سانحه در اندام های تحتانی شده است باید هرچه سریعتر راه برود تا روند بهبود او سریعتر گردد. برای این افراد واکر ابزار بسیار مناسبی می باشد، زیرا می توانند با استفاده از واکر بدون آنکه به اندام های تحتانی فشار وارد گردد، راه بروند.

البته بهتر است بعد از مدتی که فرد بهبود پیدا کرد از عصا استفاده کند تا اینگونه اندام های حرکتی خود را بیشتر در حرکت و راه رفتن درگیر کند.

انواع واکرها

 1. واکرهای بدون چرخ
 2. واکر با 2 چرخ
 3. واکر با 4 چرخ
 4. واکر تاشو
 5. واکر با ترمز و سبد برای حمل اشیا و یا دارای صندلی برای نشستن کاربر

 توجه: بهتر است برای انتخاب واکر مناسب حتما با پزشک مشورت نمایید تا واکر مناسب را به شما معرفی کند.

نکات مهم در هنگام استفاده از واکر

 1. ارتفاع واکر را بصورت مناسب تنظیم کنید.
 2. به وزن واکر توجه کنید زیرا واکر مناسب باید سبک باشد.
 3. توجه به عرض آن نیز ضروری است، زیرا واکر با عرض زیاد، امکان عبورش از ورودی های با عرض کم وجود ندارد.
 4. وقتی می خواهید وزنتان را بر روی واکر قرار دهید به این مسئله توجه کنید که 4 پایه ی واکر بر روی زمین قرار گرفته باشد که این مسئله در سطوح ناهموار اهمیت پیدا می کند.
 5. همراه با واکر راه بروید.
 6. جهت اطمینان می توانید از طریق پزشک یا فیزیوتراپیست خود آموزش های لازم را جهت استفاده از واکر ببینید.

 

شما می توانید از ابزار توان بخشی امسیگ مانند عصا و واکر در صفحه محصولات توانبخشی امسیگ در همین وب سایت دیدن نمایید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ