یوگا و خواص آن

یوگا و خواص آن

یوگا و خواص آن:

خواص یوگا در این است که یک حس ارضا کامل می دهد،زمان زیاد و نتیجه کم می تواند دلسرد کننده باشد،و روال یکنواخت ان ، می تواند در طی هفته به هفته به رکود بیانجامد،

یوگا می تواند به طور کلی ظرفیت فیزیکی و ذهنی را تغییر دهد،و راندمان بدن را از نظر جسمی و بدنی افزایش می دهد.

یوگا برای هر نفر:

اکثر کلاسهای ورزشی و باشگاهای بدن سازی ورزش یوگا را به همه اقشار پیشنهاد می کند، این خیلی هیجان اور است که وقتی وارد باشگاه می شوید، و افراد جوان، ورزشکاران، پیرها وحتی بدن سازها را می بینید، افراد احساس تائید شدن می کنند و علا رغم بقیه ورزشها که بر روی نحوه ورزش کار می کنند در ورزش یوگا دست شما باز می باشد.

یوگا میزان سلامتی شما را افزایش می دهد

یوگا به طور کلی فقط ورزش نیست ولی در مورد روش سالم زندگی هم صحبت میکند، و باعث می شور که دانش اموزان در یک دنیایی هرج و مرج ثابت قدم بوده و همچنین یک نفس عمیق ومدیتیشن می تواند تاثیر زیادی بر روی شما بگذارد، و از طرفی دیگر مشکلات اقتصادی ،مالی و ارتباطی، خیلی بیشتر از ان چه فکر کنید به نظر می رسد.

یوگا می تواند استرس شما را برطرف کرده و ذهن را خالی و به تمرکز شما کمک کند.

یوگا مدلهای خاص دارد.

یکی از مزیتهای یوگا این است که شما می توانید مدلهای خاص یوگا را انتخاب کنید و شامل یوگای گرم و قدرتی، و اگر مثلا خواهید ورزش رادر خانه تمرین کنید سعی کنید از دی وی دی های متفاوت استفاده کنید و تمرینها را در باشگاه ها واستودیو تماشا کنید، در اینجا مدلهای متفاوتی وجود دارد که می توانید جهت انجام تمرینات از ان استفاده کنید.

اگر شما مبتدی هستید می توانید از هاتا یوگا استفاده کنید که برای شما مناسب است.و اگر هدف شما این می باشد که از قدرت و توانایی استقامت بدن خود استفاده کنید پاور یوگا برای شما مناسب است.

و در حال حاضر مدلهای انلاین متفاوتی از یوگا وجود دارد که بان هاتا یوگا گفته می شود.

اگر تمرینات عمیقی می خواهید انجام دهید،هات یوگا وبیکرام یوگا برای شما مناسب است.در بیکرام یوگا درجه حرارت اتاق روی 100 درجه فارنتهایت تنظیم می شود و درطی ان مقدار زیادی از مواد سمی بدن شما به همراه عرق از شما خارج می شود.

وضیعت بدن شما در یوگا در حال حاظر خیلی اهمیت ندارد و در هر رتبه جسمی برای شما حق انتخاب باز است و می توانید نوع یوگا را با بهترین سابقه درمانی انتخاب کنید.

قدرت و انعطاف پذیدی:

تمرینات کششی وانعطاف پذیری یکی از مزایای باور نکردنی بدن شما می باشد.وضعیت بدن به معنای تقویت بدن از داخل و خارج می باشد هر یک از تمرینات یوگا جهت تقویت عضلات ستون فقرات به کار میرود.و هنگامی که سیستم بدن در حالت نرمال می باشد، اگر در جایی از بدن گرفتگی باشد در نتیجه درد کمر درد و شانه درد کاهش پیدا می کند.

سیستم گوارشی بدن به حاات درست کار میکند اگر رژیم غذایی اورگانیک مصرف کنید که از یبوست ،سندروم روده تحریک پذیر، ورفلکس معده جلوگیری میکند.

از دیگر مزایای یوگا می توان به نگه داشتن ریتم طبیعی ماهیچه ها وکشیدگی انها اشاره کرد

به چه ترتیب پووریوگا عضله می سازد:

فرم پیشرفته یوگا می تواند اثار ان در بدن را افزایش دهد، و پوور یوگا به درصد زیادی از انرژی،قدرت و کشش نیاز دارد


 

 

Compare 0