طبق مطالعاتی که اخیرا در ایالات متحده انجام شد، نشان داد که به طور متوسط از هر 10 نفر که به دردهای مزمن مبتلا هستند، 7 نفر به دلیل فعالیت های فیزیکی نادرست به این درد مبتلا شده اند. این مساله بسیار شایع شده است و باید این روند متوقف گردد زیرا که فعالیت های ورزشی باید در جهت بهبود سلامتی انجام گردد.

با این حال تقریبا 80 درصد از آمریکایی ها توصیه های ورزشی را رعایت نمی کنند. به طور متوسط روزانه هر فرد بایستی بین 150 تا 300 دقیقه تمرین متوسط و یا 75 تا 150 دقیقه تمرین سنگین داشته باشد. علاوه بر اینها توصیه می شود که در هفته دو یا سه روز را جهت تمرین تمامی عضلات بدن مانند پاها، باسن، پشت، شکم، قفسه سینه، شانه ها و بازوها در نظر بگیرید.

اگر شما جزو آن دسته کمی هستید که این کار را به درستی انجام می دهند، به شما تبریک می گوییم و کارتان را همینطور ادامه دهید. اگر نه و این کار را درست انجام نمی دهید، نگران نباشید. هنوز دیر نیست که برنامه ورزشی خود را تغییر دهید و به درستی به ورزش بپردازید.

در ادامه به شما 3 اشتباه رایج ورزشی را معرفی می کنیم:

 

تمرین بدون مربی و آموزش درست

بدون آموزش و یا کمک از شخص متوسط شما نمی دانید که چه میزان فعالیت بدنی برای شما مناسب است و شدت هر فعالیت فیزیکی بنا به شرایط بدنی شما می تواند متفاوت باشد. از طرفی هر فعالیت فیزیکی قواعدی دارد و باید آن را درست انجام دهید تا تاثیر مثبت داشته باشد به همین دلیل نیاز به کمک فردی متخصص در این زمینه دارید.

 

آموزش های خاص

ورزشکاران و افرادی که مرتب باید حرکات خاصی انجام دهند به طور خاص و ویژه آموزش می بینند. این حرکات محدود بوده و به طور مرتب تکرار می شوند. به عنوان مثال ورزشکاران هر رشته خاص تمرینات و حرکات مخصوص به خود را دارند اما بهتر است تمریناتی برای تمام عضلات بدن نیز انجام دهند که بدنشان در حالت تعادل بماند و میزان آسیب به حداقل برسد.

 

فشار بیش از حد یا تمرین خیلی سنگین

تمرینات سخت و فشار زیاد آوردن یکی از علل شایع درد و آسیب های عضلانی است. مخصوصا اگر در هفته های اول تمرینات ورزشی باشد. ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا اعضای بدن مانند قلب و ریه ها و اسکلت عضلانی بدن که شامل عضلات، مفاصل و تاندون ها می شود برای انجام تمرینات سخت آماده شوند.

سه شنبه, 20 فروردين, 1398

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ