اخبار و اطلاعات کرونا

24 ژانویه 2020 - اخبار پخش شدن ویروس کرونا از ووهان چین به سرعت تغییر کرد. بیماری به شدت مسری جدید که توسط سازمان بهداشت جهانی COVID-19 نام گرفت و از خانواده سارس و مرس می باشد، با سرعت در حال گسترش است. با اینکه این بیماری در چین بوجود آمده، اما در حال حاضر به چندین کشور جهان از جمله ایالات متحده نیز نفوذ کرده است.

آخرین اخبار مربوط به کرونا چیست ؟

دو نفر در آمریکا یگی در اورگان و دیگری در کالیفرنیا بدون هیچ ارتباط قبلی با مورد های ازپیش شناخته شده از این ویروس، دچار این بیماری شده اند.

شخصی که در اورگان آمریکا به این بیماری گرفتار شده است، جوانی است که اوقات خود را در مدرسه سپری کرده، و در حال حاضر در بیماری بستری می باشد، اما این احتمال وجود دارد که دانش آموزان دیگر را نیز مبتلا کرده باشد. هر چند این فرد بدون اینکه به کشور چین سفر کرده باشد و یا با افرادی که در معرض این بیماری بوده باشند، ارتباطی برقرار نکرده است، اما تحقیقات در مورد وی همچنان ادامه دارد.

دانشگاه کالیفرنیا نیز اعلام کرد یک مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که این شخص نیز بدون اینکه سفر کند و یا با کسی ارتباط داشته باشد مبتلا به این ویروس شده است. شواهد بدست آمده نشان می دهد که این افراد تنها از طریق شخص دیگری که به این ویروس مبتلا بودند بیمار شده اند. تعداد افراد مبتلا به این بیماری در سراسر جهان از مرز 83 هزار نفر گذشته است و آمار مرگ میر آن به 2858 نفر میرسد.

در حال حاضر در ایالات متحده سایت هایی برای انجام آزمایش و تست برپا شده است و هرکسی را که اخیرا به مناطقی که بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس را داشته اند سفر کرده است، مانند چین، ژاپن، ایتالیا و یا دچار علایمی شبیه به آنفولانزا می باشد را قرنطینه و آزمایشات مربوط به این ویروس را بروی آن ها انجام می دهد.

وزارت بهداشت آمریکا نیز در مورد شیوع ویروس کرونا هشدار داده است. در واقع در حال حاضر کشور های جهان و آمریکا به این فکر نمیکند که آیا این ویروس به آن ها می رسد یا خیر، بلکه سوال اینست که این ویروس چه زمانی به آن ها می رسد. با توجه به اینکه افراد زیادی از ایتالیا و ایران به سایر کشورها سفر کرده اند آلوده به ویروس بوده اند، امکان انتشار این ویروس در سطح جهان امکان پذیر است.

آخرین اطلاعات افراد مبتلا به کرونا

بر طبق اطلاعیه سازمان بهداشت اروپا، آمار رسمی مبتلایان به این ویروس در چین 83000 نفر است. در خارج از چین و کشورهای دیگر 4400 مورد از این ویروس گزارش شده است، کره، ایتالیا، ژاپن کشورهایی هستند که بیشترین موارد ویروس در آن ها گزارش شده است. سه نفر از مسافران کشتی کروز ژاپنی که قرنطینه شده بودند، جان باختند. دو نفر از آن ها زن شوهری بودند که 80 سال سن داشتند. کره جنوبی ، برزیل، ایران و ایتالیا از جدیدترین کشورهایی هستند که این ویروس در آنجا گسترش یافته است.

 

 

 

 

دوشنبه, 19 اسفند, 1398

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ