درمان فوری جوش صورت به روش خانگی

درمان فوری جوش صورت به روش خانگی
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید به یک مهمانی بروید و دقیقا روز قبل از مهمانی سر و کله چندین جوش بر روی صورت شما پیدا شود.

 نگران نباشید با چند راهکار می توانید این مشکل را حل کنید. در این مقاله چندین روش برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد شده است که شما با توجه به سلیقه و شرایط خود می توانید به دلخواه یک یا چند مورد از آن ها را انجام دهید.

1. ماسک عسل عسل، به دلیل داشتن خاصیت ضدعفونی کننده برای برطرف کردن جوش های صورت بسیار مفید است و استفاده از آن به بهبود جوش ها و کوچک تر شدن آن ها کمک فراوانی می کند.

2. ماسک آبلیمو برای چربی زدایی از پوست، استفاده از ماسک آبلیمو توصیه می شود.

3. بخور دادن استفاده از دستگاه بخور صورت، به دلیل باز کردن منافذ پوستی، بسیار مفید است و بعد از بخور دادن بهترین زمان برای استفاده از ماسک صورت است و بیشترین اثر را می گذارد.

4. ژل آلوئه ورا به دلیل کاهش التهاب، برای جوش هایی که التهاب ایجاد می کنند بسیار کاربردی است و التهاب آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

5. روغن زیتون به دلیل خاصیت ترمیم کنندگی جای جوش، استفاده از روغن زیتون بسیار توصیه می شود. بهتر است پس از استفاده از ماسک های صورت از روغن زیتون برای برطرف کردن جای جوش استفاده کنید.

6. ماسک خیار به دلیل خاصیت خنک کنندگی که دارد پوست را شاداب می کند و رطوبت خوبی به پوست می دهد.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید