محصولات توان بخشی

حرکت حلزونی به معنای حرکت با فرم بدن است. به این صورت که واکر بنا به نوع حرکت فرد انعطاف پذیر است و راه رفتن را راحت تر می کند.
توان بخشی در مرحله اولیه به معنای کمک به افرادی که اختلال حرکت در پا و دست دارند یا ...استفاده میشود و ساده ترین وسیله برای این امور معمولا واکر ویا عصا زیر بغل , عصا دستی, میباشد و رولیتر نوعی واکر چرخدار با قابلیت نشستن میباشد وویلچر ها و بقیه محصولات برای مراحل توان به حساب می ایند وتنوع انها بسیار گسترده میباشد. ویلچرهای حمام و توالت و......
تفاوت این موارد تنها در نوع استفاده ای است که از آنها می شود. بدین صورت که برای هر نوع آسیبی یک نوع از اینها مورد استفاده قرار می گیرد ولی همه آنها برای کمک به راه رفتن فرد آسیب دیده به کار می روند.

تشک مواج

تشک مواج سلولی قابلیت تحمل وزن بیشتری دارد و برای بیمارانی که مبتلا به زخم بستر بسیار عمیق وضخیم میباشد مناسب است. از طرفی برای بیمارانی که بیش از 3 هفته بدون حرکت هستند تشک مواج سلولی توصیه می شود. تشک مواج 130 سلولی حبابی که سادهترین تشک مواج به حساب میاید ویرای پیشگیر ومرحله اولیه زخم بستر استفاده میشود را low risk مینامند .
بلی برای بیمارانی که به هر دلیلی توانایی جابجایی ندارند استفاده از تشک مواج برای جلوگیری از ابتلا به زخم بستر توصیه می شود. بیمارانی نیز که تا حدودی دچار زخم بستر شده اند، تشک مواج از آسیب بیشتر آنها جلوگیری کرده و با عملکردی که دارد فشار بدن را در همه جای آن پخش می کند و مانع از جمع شدن فشار در نقطه ای خاص می شود.

تشک برقی

تمامی تشک های برقی امسیگ به صورت خودکار خاموش می شوند در برخی مدل ها بعد از زمان مشخص خاموش می شوند و در برخی قابلیت تنظیم زمان خاموشی وجود دارد. که این سیستم به لحاظ جلوگیری از به خطر افتادن سلامت فرد بکار برده میشود .
بله تشک های برقی امسیگ دارای رویه وخود تشکچه 100 درصد قابل شست و شو در ماشین لباسشویی هستند که با یک سوکت جدا شونده قابل جداشدن است.
خیر تشک های برقی امسیگ کاملا در مقابل برق گرفتگی و سوختگی ایمن هستند و امکان سوختن با آنها و یا برق گرفتگی وجود ندارد. وکاملا برمبنای امنیت و ایمن طراحیشدهاند وسیستم محافظت از گرمایش از حد این فرایند را کامل میکند.

بالش طبی

با توجه به استفاده ای که از بالشت دارید متفاوت است. حالت خواب از فاکتور های موثر در انتخاب سایز بالش می باشد. اگر به بغل می خوابید از استخوان سر شانه تا گردن معیار انتخاب ارتفاع بالشت شما می باشد. افراد بلند قد سر شانه پهن یا چاق یا درشت بایستی از سایز بزرگ استفاده کنند. اگر به شکم می خوابید سایز متوسط بهتر است و اگر به کمر می خوابید ارتفاع متوسط یا بزرگ بودن بالشت را با اندازه گیری مرکز ستون فقرات تا کف زمین یا تخت خواب شما میتوان انتخاب کرد.
بالشت طبی در دور گردن، زیر نشیمن، پشت کمر، زیر سر و بین زانو ودر حالت های نشستن یا خوابیدن به کار می رود. بنا به نوع خوابیدنتان بالشت طبی مناسبی را انتخاب کنید.
بالشت طبی با جنس متفاوت و با کیفیت و طراحی منحصر به فرد سعی دارد تا آرامش بیشتری را در خواب برایتان به ارمغان آورد. طراحی بالشت طبی امسیگ کاملا حرفه ای و به صورت علمی بوده و موجب می شود فرد با آرامش بیشتری بخوابد.

دستگاه ماساژور

ماساژ شیاتسو یکی از جدیدترین و محبوب ترین متد های ماساژ است که ریشه آن از آسیای شرقی می آید و در آن به نقاطی که در طب سوزنی نقاط فعال یا حساس گفته می شود، ضربه میزند. شیاتسو باعث حس آرامش و راحتی می شود و بر عملکرد اعضای بدن تاثیر مثبت می گذارد. در ماساژ شیاتسو نیاز به مهارت فرد دارد که نقاط فعال را به خوبی بشناسد. ماساژور های شیاتسو امسیگ با شناخت دقیق این نقاط و ماساژ آنها ماساژ لذت بخش و موثری را برای شما فراهم می آورد.
بله استفاده از دستگاه ماساژور باعث بهبود برخی جراحات و تسکین درد می شود. دستگاه ماساژور با گرمای مادون قرمز و ضربه زدن باعث افزایش جریان خون و احساس آرامش می شود. تسکین درد و استراحت عضلات را نیز در پی دارد.

ترمومتر

دمای طبیعی بدن 37 درجه می باشد. اگر دمای بدن از این بالاتر برود تب نامیده می شود. تب بیشتر از 40 درجه بسیار خطرناک می باشد.
عواملی مانند دمای محیط و یا در ترمومتر های غیر تماسی عدم رعایت فاصله موثر می تواند بر دقت اندازه گیری تاثیرگذار باشد و خطا ایجاد کند. البته باید توجه داشت که زمان کافی برای سنجش دما به ترمومتر داده شود تا به درستی دما را نمایش دهد.
بله : برخی ترمومتر ها به صورت غیر تماسی کار می کنند. یعنی برای اندازه گیری دما نیازی به تماس ندارند ولی برای اندازه گیری بدون خطا فاصله ای از بدن باید حفظ شود به حداکثر فاصله، فاصله موثر گویند. فاصله موثر به این معنی است که ترمومتر تنها در همان فاصله به صورت خیلی دقبق کار می کند و اگر از آن فاصله بیشتر شود به دلیل تاثیر گذاری دمای محیط خطای اندازه گیری افزایش می یابد.
در افراد معمولی دمای قسمت های مختلف بدن بین 0.2 تا 1 درجه سانتی گراد تفاوت وجود دارد. این تفاوت در بیماران با توجه به نوع بیماری می تواند متفاوت باشد.

دستگاه بخور

با توجه به شرایط و دلیل استفاده از بخور باید تصمیم گیری شود. به عنوان مثال بخور گرم به دلیل داغ بودن برای کودکان و افراد میانسال مناسب نمی باشد، در صورتی که در فصل زمستان استفاده از بخور گرم بسیار مفید و لذت بخش است و علاوه بر مرطوب نگهداشتن محیط باعث گرمای آن نیز می شود. بخور سرد نیز بسیار مناسب درتمام فصل می باشد مخصوصا که هوا خشک است و رطوبت هوا کم می شود و استفاده از بخور ضروری می شود.
بله بخور گرم و بخور داغ متفاوت هستند. دمای بخور داغ بالاتر از دمای بخور گرم است وسیستمی بسیار متفاوت از هم دارند.
دستگاه بخوری مناسب است که کیفیت بخور مناسبی داشته باشد اندازه مخزن آب آن حداقل 5 لیتر باشد تا به سرعت آب آن خالی نشود. مصرف برق آن کم باشد و توان موتور آن بالا باشد.
جهت تمیز کردن دستگاه یک فنجان سرکه سفید را به مدت 15 دقیقه داخل تشتک (مخزن) بریزید سپس کفه داخل مخزن به خصوص داخل ترانسفورماتور را با فرچه موجود در کارتن دستگاه و یا با مسواک نرم پاک کنید. جهت تمیز کردن دستگاه هیچگاه با دست و یا انگشت و نیز حلال ها و مواد پاک کننده قوی استفاده نکنید.
این امر احتمالا به دلیل وجود آب بیش از حد در مجرای آب است. برای رفع آن مقداری آب را از مجرا خارج کنید.
اگر از دستگاه صداهای غیر طبیعی شنیده می شود علت آن می تواند از کم بودن آب مخزن باشد که با پر کردن آب مخزن مشکل برطرف می شود و یا این که علت آن این باشد که دستگاه روی سطح غیر صاف قرار دارد که برای رفع این مشکل نیز باید دستگاه را به یک سطح صاف انتقال دهید.
چراغ LED قرمز رنگی که در صورت کمبود آب هشدار می دهد و و به کمک یک سنسور پیشرفته زمانی که آب دستگاه تمام شود، دستگاه را خاموش می کند.

دستگاه فشارسنج

استانداردی که سازمان بهداشت جهانی World Health Organization یا به اختصار WHO برای اندازه گیری های مختلف معرفی کرده است. مقادیر معرفی شده برای قسمت های مختلف آن با رنگ های مختلف نشان داده می شود.
فشار سنج های امسیگ قابلیت تشخیص عارضه آریتمی یا بی نظمی ضربان قلب دارند و نمایش این علامت بر روی صفحه نمایش به این دلیل است که فرد به این عارضه مبتلاست. ریتم ضربان نا منظم به ریتمی گفته می شود که 25 درصد بالاتر یا پایین تر از ریتم متوسط باشد. در صورت مشاهده این علامت باید حتما به پزشک مراجعه شود.
نمایش این علامت به این دلیل می باشد که باتری ها رو به پایان هستند و باید باتری ها را تعویض نمایید.
نمایش این علامت 2 علت می تواند داشته باشد : یکی یروز خطا در مرحله باد شدن دستگاه رخ داده باشد که برای رفع آن باید کاف را محکم دور بازوی خود ببندید و دوباره آزمایش را تکرار کنید. علت دیگر آن بروز خطا در اندازه گیری است که برای رفع آن باید دست و بدن خود را حرکت ندهید و آرام بنشینید.
اطمینان یابید که فیش هوا به طور کامل وارد دستگاه شده باشد. کلیه لباسهای روی بازوی خود را خارج کنید تا کاف دقیقا روی پوست دست شما قرار گیرد. روی صندلی بنشینید. پاهای خود را روی زمین قرار دهید. دست خود را روی میز قرار دهید تا کاف با قلب شما هم سطح شود. کاف را از داخل حلقه فلزی رد کنید. لوله هوا باید به سمت داخل باشد. دست خود را از داخل کاف عبور دهید و سپس کاف را تا روی بازوی خود بالا بکشید. لوله هوا باید به سمت داخل دست شما قرار گیرد. لبه پایینی کاف باید به فاصله 2 تا 3 سانتی متری آرنج قرار گیرد. کاف را کاملا دور دست خود محکم کنید. هیچ فضای خالی نباید بین کاف و دست باقی باشد. دست خود را در حالت راحتی بگذارید و کاف را هم راستای قلب خود قرار دهید.
بین هر دو اندازه گیری متوالی باید حداقل 3 دقیقه فاصله باشد.
فشار سیستولیک (ماکزیمم) فشاری است که در هنگام انقباض (سیستول) بطن ها در چرخه قلب به دیواره رگها اعمال میگردد که خون با قدرت به درون سرخرگها پمپ میشود وفشار دیاستولیک (مینیمم) فشار خونی است که در فاز استراحت چرخه قلب و هنگامی که قلب مجددا از خون پر می شود به دیواره عروق اعمال میگردد.
اندازه گیری فشار بر روی مچ با اندکی تفاوت همراه است چون در حالت بازویی فشار رگ بازو به قلب نزدیکتر است تا فشار رگ مچ و دست باید در حالت درست قرار گیرد البته یکی از مدل های فشار سنج های مچی امسیگ دارای هشدار صوتی در صورتی که در وضعیت نامناسب باشد هستند. فشار سنج های بازویی چون فشار از ناحیه بازو را اندازه می گیرند دقت بیشتری دارند. ولی تفاوت نتیجه 2 دستگاه نهایتا به اندازه 1mmhg میباشد و اختلاف فاحشی نیست و مورد قبول پزشکان میباشد.
دلیل این امر این است که شما دو فشار خون دارید. یکی زمانی که قلب در حال استراحت است و عدد آن کوچکتر است و عدد دیگر که فشار خون در زمان پمپاژ خون توسط قلب است که عدد بزرگتری دارد.
خیر، فشارسنج های امسیگ نیازی به کالیبراسیون ندارند و به صورت دقیق با خطای کمتر از 0.1 فشار را اندازه می گیرند.
همه دستگاه های فشار سنج امسیگ قابلیت تشخیص عارضه آریتمی یا بی نظمی ضربان قلب دارند. به همین دلیل برای تشخیص این عارضه قلبی مناسب هستند.

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ