سلامت خواب

پربازدید ترین مقاله
دسته بندی ها
 • تفاوت بالش طبی و بالش معمولی
  تفاوت بالش طبی و بالش معمولی

  در دهه‌های اخیر، با پیشرفت علم پزشکی و توسعه فناوری، توجه به‌سلامت و راحتی بدن افراد بیشتر شده است. یکی از اجزای مهمی که در این زمینه تأثیرگذار بوده و موردتوجه متخصصان بهداشت قرار گرفته، استفاده از بالش‌های طبی به‌منظور بهبود کیفیت خواب و حمایت از ستون فقرات است.

 • بالش طبی را چگونه بشوییم؟
  بالش طبی و مموری فوم را چگونه بشوییم؟

  شستن روتختی و روبالشتی، جزو عادت‌های معمول در زندگی تمامی افراد است؛ چرا که روبالشتی‌ها در اثر تماس با سلول‌های مرده و لکه‌ها، زودتر کثیف می‌شوند. اما باید بدانید که در برخی از مواقع، حتی بالش هم نیاز به شستشو دارد.

 • راهنمای خرید بالش مسافرتی
  راهنمای خرید بالش مسافرتی

  سفرها همیشه تجربیات هیجان‌انگیز به همراه دارند؛ اما یکی از مسائل مهمی که باید در هنگام سفر به آن توجه داشت، استفاده از یک بالش مسافرتی مناسب است.

 • بهترین بالش طبی
  راهنمای خرید بالش طبی

  بهترین بالش طبی خارجی و ایرانی چه ویژگی‌هایی دارد که سبب شده است با بالش‌های عادی فرق داشته باشند؟! گاهی این سوال در ذهن برخی از افرادی که به دنبال یک بالش استاندارد و باکیفیت می‌گردند، شکل می‌گیرد و ممکن است شما هم به آن فکر کرده باشید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله ...

 • فواید استفاده از بالش طبی در خواب راحت
  فواید استفاده از بالش طبی در خواب راحت

  امروزه در میان انبوه فعالیت‌ها و تنش‌های روزانه و خستگی‌های ناشی از آن، داشتن خوابی عمیق و راحت مسئله‌ای حائز اهمیت است و بی‌شک کیفیت خواب شبانه بر سلامت جسمی و روحی هر فرد تاثیر مستقیم دارد.

 • همه چیز در مورد بیخوابی
  همه چیز در مورد بیخوابی

  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به اصطلاح سرتان به بالش نرسیده خوابتان می برد ، به شما برای داشتن این نعمت بزرگ تبریک می گوییم و توصیه میکنیم به جای خواندن این مقاله از بقیه مقالات سایت امسیگ استفاده کنید. اما اگر برعکس ، مانند میلیون ها انسان دیگر هر شب علی رغم خستگی زیاد بر...

 • بالش مموری فوم چیست؟
  بالش مموری فوم چیست؟

  بالش های طبی به دلیل طراحی خاصی که دارند بدن شما را در بهترین وضعیت قرار می دهند که پس از بیدار شدن از خواب احساس ناراحتی و درد نداشته باشید.

 • انواع مختلف بالش
  انواع مختلف بالش

  اکثر انسان ها هنگامی که از خواب بیدار می شوند، در ناحیه ی گردن خود، درد را حس می کنند، لذا استفاده از یک بالش طبی مناسب می تواند مانع از مشکلاتی از این قبیل گردد.

 • چگونه کیفیت خوابمان را افزایش دهیم؟
  چگونه کیفیت خوابمان را افزایش دهیم؟

  داشتن یک خواب خوب رویایی به نظر می رسد و همه ما در تلاشیم که کیفیت خوابمان را بهبود ببخشیم.

 • چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم ؟
  چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم ؟

  هیچ چیز نمی تواند جایگزین خواب شبانه ی شما شود. لذا ضروری است که بالش درستی را انتخاب نمایید، زیرا بالش هم در کیفیت خواب و هم سلامتیتان تاثیر دارد. بالش نامناسب می تواند موجب ایجاد درد در ناحیه ی شانه، بازو، گردن و ... گردد.

 • بالش طبی چیست؟
  بالش طبی چیست؟

  وقتی اسم بالش می ‌آید خیلی ‌ها به یاد خوابیدن و بالش زیر سرشان می ‌افتند؛ در صورتی که بالش فقط آن چیزی نیست که زیر سرمان می ‌گذاریم.... این روزها انواع جدیدی از بالش به بازار آمده که مخصوص قرار دادن دور گردن، زیر سر، بین زانوها و حتی بالش‌ های مختص دوران بارداری است.

 • بالش مناسب برای موقعیت های مختلف خوابیدن
  بالش مناسب برای موقعیت های مختلف خوابیدن

  نحوه خوابیدن شما فاکتوری مهم در انتخاب بالش مناسب بدن است.

 • مزایای استفاده از تشک مواج
  مزایای استفاده از تشک مواج

  وقتی در منزلتان کمد و یا کشو ندارید و از طرفی رفت و آمد مهمان در منزلتان زیاد است، تشک مواج گزینه ی خوبی برای یک خواب راحت، هم برای شما و هم مهمانتان است.

 • خوابیدن و افزایش قد
  آیا زود خوابیدن باعث افزایش قد می شود؟

  همه ما همواره شنیده ایم که متخصصان، بر زود خوابیدن (خوابیدن قبل از ساعت 10 شب) به خصوص برای کودکان تاکید می کنند اما آیا می دانید این توصیه، دلیلی کاملا علمی دارد؟ این دلیل علمی چیزی نیست جز ترشح هورمون رشد در ساعات اولیه شب که در این مطلب می خواهیم به طور مفصل به آن بپردازیم.

 • خواب کافی
  آیا شما به اندازه کافی می خوابید؟

  بدون شک خواب یکی از عوامل تاثیر گذار در زندگی همه ماست. اگر به اندازه کافی استراحت نکنیم ممکن است در طول روز و در نهایتا در طولانی مدت با مشکلات زیادی از لحاظ روانی و جسمانی مواجه شویم.