روش‌های درمان چین و چروک پوست صورت

روش‌های درمان چین و چروک پوست صورت
شاید نگران این مسئله باشید که سنتان به خاطر چین و چروک بیشتر از مقدار واقعی به نظر برسد، لذا در تلاش برای از بین بردن آنها هستید. برای گرفتن نتایج بهتر بر روی پوستتان می توانید نکات زیر را رعایت کنید.

 روش های کاهش چین و چروک صورت

1. دوری از خورشید

نور خورشید باعث افزایش چین و چروک صورت می گردد، لذا بهتر است از آن فاصله بگیرید. محققان همچنین بر روی دو قلوهای همسان این آزمایش را انجام دادند، بدین صورت که نور خورشید بر روی یکی از آن ها محدود کرده و بر روی دیگری خیر. آن ها مشاهده کردند که کسی که کمتر در معرض نور خورشید قرار گرفته نسبت به دیگری، از پوست با چین و چروک کمتری برخوردار است.

2. استفاده از کرم ضدآفتاب

با توجه به تاثیرات مخرب نور خورشید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا هم از بیماری های پوستی و هم ایجاد چین و چروک صورت جلوگیری کنید.

3. عدم سیگار کشیدن

دود سیگار باعث جلوگیری از کلاژن سازی پوست می گردد که از اجزای مهم پوست می باشد. افرادی که سیگار می کشند از پوست نازک تری نیز برخوردارند.

4. خواب کافی

به گفته ی متخصص پوست، افرادی که خواب کافی نداشته باشند، کورتیزول بیشتری در بدن آنها تولید می شود که هورمون رشد است. همچنین موجب افزایش چین و چروک صورت می گردد.

5. خوابیدن به پشت

خوابیدن به جانب در طولانی مدت موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت و گونه ها می گردد، لذا بهتر است که به پشت بخوابید.

6. خوردن ماهی خوردن ماهی به خصوص ماهی قزل آلا توصیه می شود. زیرا ماهی سرشار از پروتئین است که یک منبع مهم برای پوست می باشد.

7. خوردن سویا

سویا موجب حفاظت از پوست و افزایش استحکام پوست می گردد، لذا خوردن آن همواره توصیه شده است.

8. خوردن کاکائو

کاکائو موجب: محافظت از پوست در برابر آسیب های پوستی افزایش گردش خون در سلول های پوستی افزایش نرمی و ... می گردد. به همین خاطر مصرف آن همواره مورد توجه عموم بوده است.

9. خوردن میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات به نوبه ی خود باعث می شود که پوست جوان و شاداب تر شود که دلیل آن، ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در آنها است.

10. استفاده از مرطوب کننده

زنان بخصوص از تاثیرات شگفت انگیز مرطوب کننده بی اطلاع هستند به همین خاطر آن را بسیار جدی نمی گیرند. زیرا خطوط چین و چروک در پوست مرطوب کمتر قابل توجه است.

برخی از درمان های پزشکی

1. تزریق بوتاکس آن را به نقاط مورد نظر پوست تزریق کرده که موجب می شود پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید.

2. پر کردن چین و چروک متخصصین پوست با مواد مختلفی چون کلاژن و سایر ترکیبات مصنوعی چین و چروک را پر می کنند.

3. لیزر با استفاده از لیزر متخصصان پوست لایه بالایی پوست را برداشته و باعث از بین بردن چین و چروک و نرمی پوست می گردد.

4. سوزاندن پوست از طریق مواد شیمیایی متخصصان پوست با استفاده از مواد شیمیایی لایه ی بالایی پوست را سوزانده و باعث ایجاد پوست جدید و یکنواخت تر می شود. بدین ترتیب موجب از بین بردن چین و چروک و نرمی پوست می گردد.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید