نکات قابل توجه در هنگام استفاده و خرید ترازو

نکات قابل توجه در هنگام استفاده و خرید ترازو
نکاتی برای خرید ترازوی دیجیتال

1. توجه به برند و گارانتی ترازو در هنگام خرید ترازو سعی کنید از یک برند معتبر خرید کنید. همچنین به گارانتی محصول و خدمات پس از فروش آن نیز توجه نمایید.

2. تعیین زمان اندازه گیری برای اندازه گیری وزنتان، از ترازو در ساعات ثابت و مشخصی استفاده نمایید. البته بهتر است اول صبح این کار را انجام دهید.

3. در آوردن هرگونه لباس سنگین و اضافه لباس و هرگونه اشیا اضافه در هنگام اندازه گیری وزنتان، تاثیر دارند. لذا بهتر است در هنگام اندازه گیری وزنتان بدون هرگونه لباس اضافی بر روی ترازو بروید.

4. استفاده از یک ترازوی مشخص در هنگام خرید، ترازو را با دقت و توجه بسیاری خریداری کنید تا بتوانید با اطمینان کامل در تمام دوره ی اندازه گیری وزنتان از آن استفاده نمایید و نیازی به تغییر آن نباشد.

5. توجه به محل قرار دادن ترازو ترازو باید در محلی محکم و تراز قرار گیرد. البته اگر محل قرار دادن آن ثابت باشد، بهتر است.


یکی از عادت های روزانه ی ما، اندازه گیری وزنمان است که می توانیم در جاهای مختلفی مانند خیابان، منزل یا باشگاه آن را انجام دهیم. ولی مساله این است که ترازوها دقت های مختلفی دارند و ما با توجه به نوع نیازمان می توانیم ترازوی مورد نظر خود را تهیه کنیم. به دلیل تفاوت دقت در ترازوها، ممکن است وزن های متفاوتی را با ترازوهای مختلف به دست آورید. اما توجه داشته باشید که این تفاوت در حد چند گرم است و اگر بیشتر باشد به دلیل خرابی ترازو رخ داده است. بهترین زمان برای اندازه گیری وزن: بهترین زمان، ابتدای صبح با معده ی خالی است تا وزن درست را به ما نشان دهد. در صورتی که می خواهید اختلاف وزن خور را در روزهای مختلف بطوردقیق ببینید می توانید آن را روزانه برای ساعات مشخص و ثابتی ثبت نمایید. محل قرار دادن ترازو کجاست؟ ترازو را روی سطح تراز و محکمی قرار دهید و از قرار دادن آن روی فرش و موکت و یا پارکت های چوبی خودداری کنید. تا بتوانید به درستی وزن خود را اندازه بگیرید.

نکاتی برای خرید ترازوی مناسب:

1. ترازویی که می خواهید خریداری کنید متناسب با بیشینه ی وزن خودتان باشد تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.

2. ترازو را از برند معتبر خریداری کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که در طول روز حداکثر 3-2 بار وزن خود را اندازه بگیرید و از انجام این کار بیشتر از این تعداد در روز اجتناب کنید تا دچار افسردگی و استرس نشوید.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید