چرا قرص لاغری؟!؟

چرا قرص لاغری؟!؟
تحقیقات نشان داده است که درصد بسیاری از مردان و زنان بالای 40 سال دچار اضافه وزن هستند. لذا بسیاری از آن ها به دنبال راحت ترین و سریع ترین راه ها برای کاهش وزن هستند. امروزه قرص های لاغری به دلیل تبلیغات جذاب و وعده هایی که ارائه می دهند، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 ولی چیزی که اهمیت دارد این است که برخی از وعده ها هیچ گونه پایه و اساسی ندارند. اساس کاهش وزن خوردن کمتر و حرکت بیشتر می باشد. در این بین داروهای کاهش وزن نیز در بازار موجود هستند که برای برخی افراد می توانند موثر باشند. ولی همواره رژیم غذایی و ورزش را برای کاهش وزن داشته باشید و صرفا خود را محدود به داروهای لاغری نکنید. همچنین از مصرف خودسرانه ی داروهای لاغری بپرهیزید و حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شود. زیرا پزشک تمام شرایط شخص، آلرژی، سوابق پزشکی و ... را در نظر گرفته و سپس با توجه به آن ها، این نوع دارو را تجویز می کند. علاوه بر این از آنجا که هر قرص ویژگیهای منحصر به فرد خودش را دارد، لذا تاثیرات آن نیز بر روی افراد مختلف متفاوت است. مثلا ممکن است بر روی شخصی تاثیر مثبت داشته باشد و بر دیگری یا تاثیر نداشته باشد و یا تاثیرات منفی داشته باشد. لذا مراجعه به پزشک در هنگام استفاده از داروهای لاغری بسیار مهم است.


قرص لاغری Qsymia

نحوه عملکرد آن چگونه است؟

باعث محدود شدن اشتها می گردد.

تاثیرات این دارو چیست؟

موجب ترغیب به خوردن غذاهایی که کالری کمتری دارند و در نهایت سوزاندن کالری می گردد.

برای استفاده ی طولانی مدت مناسب است؟

بله

عوارض جانبی آن چیست؟

ایجاد سوزش در دست و پاها، سرگیجه، بی خوابی، یبوست، حساسیت چشایی و خشکی دهان

آیا عوارض جانبی جدی تری نیز دارد؟

ایجاد شکاف در ناحیه ی لب و شکم، ضربان قلب سریعتر، افکار خودکشی و مشکلات چشم که ممکن است موجب از دست دادن بینایی دائمی گردد.

آیا زنان باردار می توانند از این دارو استفاده نمایند؟

زنان باردار و یا کسانی که قصد باردار شدن را دارند نباید از این دارو استفاده نمایند.

چه کسانی نباید از این دارو استفاده نمایند؟

افرادی که سابقه ی سکته ی قلبی، سکته ی مغزی و یا پرکاری تیروئید دارند نباید از این دارو استفاده نمایند.


قرص لاغری فنترمین (Phentermin)

نحوه عملکرد آن چگونه است؟

باعث محدود شدن اشتها می گردد.

برای استفاده ی طولانی مدت مناسب است؟

خیر، فقط برای استفاده ی کوتاه مدت مناسب است.

عوارض جانبی آن چیست؟

عوارض جانبی آن بر روی سلامتی شما می تواند جدی باشد. مانند افزایش فشار خون، بی حسی، سردرد، سرگیجه، لرزش، بی خوابی، تنگی نفس، درد در قفسه ی سینه، اسهال، یبوست، استفراغ و عدم توانایی کامل در انجام کارهایی که قبلا قادر به انجام آن ها بوده اید.

آیا زمان مصرف آن اهمیت دارد؟

آن را در ساعات پایانی شب مصرف نکنید، زیرا ممکن است موجب بی خوابی گردد.

آیا افرادی که انسولین مصرف می کنند مجاز به استفاده از این دارو هستند؟

کسانی که به دلیل داشتن دیابت از انسولین استفاده می کنند بهتر است قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنند. زیرا ممکن است نیاز به تنظیم دوز انسولین داشته باشند.

چه کسانی نباید از این دارو استفاده نمایند؟

افرادی که سابقه ی سکته ی قلبی، سکته ی مغزی، نارسایی قلبی، فشار خون بالا، پرکاری تیروئید یا سابقه ی مصرف مواد مخدر دارند نباید از این دارو استفاده نمایند. همچنین استفاده از این دارو برای زنان حامله مجاز نیست. آیا بدون تجویز پزشک می توان آن را تهیه نمود؟ این دارو به دلیل خطر اعتیاد یا سو استفاده نیاز به نسخه ی پزشک جهت ارائه برای خرید می باشد.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید