دلیل استفاده از تشک برقی

دلیل استفاده از تشک برقی
اعمال حرارت به یک ناحیه ی موضعی باعث بهبود جریان خون در آن ناحیه و کاهش درد می گردد. تشک برقی معمولا برای گرم کردن بدن و کنترل درد استفاده می شود

دلایل استفاده از تشک برقی و پدهای الکتریکی

1. گرفتگی عضلات گرفتگی عضلات به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود. عدم ورزش کافی نیز در گرفتگی عضلات نقش به سزایی دارد. با اعمال حرارت به محل مورد نظر، جریان خون در رگ های خونی بهبود می یابد. بسته به اینکه کدام ناحیه درگیر است، می توان از تشک برقی و یا پدهای الکتریکی در اندازه ی مناسب استفاده نمود.

2. درد گردن ممکن است بر اثر کار کردن زیاد، دچار درد در ناحیه ی گردن شوید. با استفاده از گرما می توان پوست گردن را تحریک کرده و درد را کاهش داد. استفاده از پدهای الکتریکی یا تشک های برقی به کاهش درد عضلات گردن کمک شایانی می کند.

3. درد کمر در ناحیه ی کمر، عضلات بسیاری وجود دارد که هر کدام از آن ها با استفاده ی بیش از حد آسیب می بیند. برای پوشش ناحیه ی بزرگی مانند کمر باید از پد الکتریکی با اندازه ی بزرگ استفاده نمود.

4. درد زانو استفاده از درمان های سرد و گرم موجب افزایش انعطاف پذیری و نرم شدن عضلات زانو و در نهایت کاهش درد زانو می گردد.

5. عفونت و درد گوش زمانی که گرما به صورت خارجی به گوش اعمال می گردد، به عفونت در کانال گوش، رسیده و بدین ترتیب باعث کاهش درد گوش می گردد. موارد منع استفاده از تشک برقی برای افراد باردار و همچنین برای مواردی چون زخم باز نباید از تشک برقی یا پد الکتریکی استفاده شود.


 خرید انواع تشک مواج برای جلوگیری از زخم بستر گرفتن بیماران


 

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید