چطور می توان یک تشک مواج مناسب را خریداری نمود؟

چطور می توان یک تشک مواج مناسب را خریداری نمود؟
تشک مواج برای درمان و پیشگیری از زخم بستر، هم در منزل و هم در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. زخم بستر بدلیل اعمال فشار به قسمت های مختلف بدن ایجاد می گردد که به صورت های مختلفی ظاهر می گردد که از جمله می توان به قرمز شدن رنگ پوست در نقاط تحت فشار و ... اشاره نمود.

پیشگیری از زخم بستر بسیار مهم است و در صورت ایجاد این بیماری باید مراقبت های لازم انجام گردد. بهترین راه حل برای جلوگیری از بروز زخم بستر و یا بدتر شدن آن، استفاده از تشک مواج است.

تشک مواج در واقع کاری می کند که فشار به یک نقطه از بدن وارد نشود و در واقع در تمامی سطوح پخش شود. این کار تا حد زیادی از بروز زخم بستر جلوگیری می کند.

زمانی که شما می خواهید اقدام به خرید یک تشک مواج کنید، بهتر است به مواردی که در ادامه به شما معرفی می کنیم بیشتر توجه کنید.

تناسب با درجه زخم بستر

این تشک ها عموما برای افرادی که نمی توانند حرکت کنند یا دچار زخم بستر شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. هر تشک زخم بستر برای درجه ای از زخم بستر مناسب است. توجه به این نکته ضروری است که باید تشکی را انتخاب کنید که برای درجه زخم بستر فرد مورد نظر نیز مناسب باشد.

تمیزی و ضدعفونی

برای جلوگیری از بروز بیماری های پوستی بهتر است از تشک هایی استفاده کنید که قابلیت شستن و ضدعفونی کردن را نیز داشته باشند.

مقاوم در برابر اشیا تیز

تشک مواج باید به گونه ای باشد که در مقابل اشیا تیز مقاومت داشته باشد و به راحتی دچار خرابی یا پارگی نشود. این نکته بسیار مهم است و بایستی حتما به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

انعطاف پذیری

تشک مواج باید انعطاف پذیری خوبی داشته باشد. این انعطاف پذیری در انتشار فشار در سطح بدن بیمار بسیار تاثیر دارد. سعی کنید از تشک مواجی استفاده کنید که انعطاف پذیری خوبی داشته باشد.

تحمل وزن

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید تشک مواج باید به آن توجه کنید تحمل وزن تشک مواج است. زیرا به طور کلی زمانی که بدن بی حرکت می ماند در گذر زمان به وزن فرد اضافه می شود و باید در محدوده تحمل وزن تشک مواج باشد.

داشتن حالت اضطراری CPR

اگر تشک مواج را برای بیماری در شرایط بحرانی می خواهید استفاده کنید باید به این مساله توجه کنید که تشک مواج مورد نظر حالت اضطراری CPR داشته باشد. این حالت به این معنی است که تشک با قرار گرفتن در این حالت به سرعت هوای داخلش را تخلیه می کند تا بیمار در وضعیت احیا قرار گیرد.

کلمات کلیدی تشک مواج
محصولات مرتبط

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید