درمان سرفه های آنفولانزا و سرماخوردگی

درمان سرفه های آنفولانزا و سرماخوردگی
شاید درمان سرماخورگی و یا آنفولانزا به سرعت انجام نشود اما شما می توانید گلو درد و یا سرفه های که معمولا همراه این بیماری ها هستند را بهبود بخشید.

از شربت های ضد سرفه و یا آبنبات های ضد سرفه استفاده کنید. مصرف شربت های گیاهی ضد سرفه باعث آرام شدن گلو درد شما می شود و به آرامی درد آن را بهبود می بخشد. همچنین استفاده از آبنبات های مخصوص سرفه نیز به خوبی عمل می کند.

یک قاشق چایخوری عسل استفاده کنید. این درمان سنتی در درمان و آرام کردن گلو درد بسیار موثر است. می توانید عسل را به چای اضافه کنید اما به کودکان زیر یک سال عسل ندهید.

مایعات بنوشید. مصرف مایعات زیاد باعث مرطوب نگه داشتن گلوی شما می شود و وقتی این خشکی از بین برود، در نتیجه درد کمتری را احساس خواهید کرد. هرگونه نوشیدنی به غیر از نوشیدنی های حاوی الکل و کافیئن برای این کار مناسب می باشند. اگر آب پرتقال و سایر مرکبات باعث خارش و تحریک گلوی شما می شوند از مصرف آن ها اجتناب کنید.

از نوشیدنی های گرم استفاده کنید. با مصرف چای گرم و یا سوپ نه تنها رطوبت لازم را برای گلو تامین می کنید بلکه این گرما باعث باز شدن مجاری تنفس و در نتیجه آرام تر شدن سرفه نیز شود.

از داروهای ضد سرفه استفاده کنید. برخی اوقات برای خارج کردن مایعات و چرک ها از ریه ها و گلو، شما نیاز دارید که سرفه کنید اما زمانی که نیاز به استراحت و خواب دارید، این سرفه ها باعث آزار شما می شوند. در این مواقع استفاده از داروهای ضد سرفه بسیار مفید هستند. شربت اکسپکتورانت برای آرام کردن سرفه بسیار موثر می باشد.

دکونژستان. آبریزیش بینی باعث وخیم تر شدن سرفه و گلو درد می شود. زمانی که این ترشحات از پشت گلو وارد سینه می شود باعث خارش گلو در نتیجه سرفه های بیشتر خواهد شد. استفاده از دکونژستان باعث بهبود سرفه و گلو درد می شود. به این نکته توجه داشته باشید که این داروها برای کودکان زیر 4 سال مضر می باشند.

بخور دهید. اگر گلوی خشک باعث سرفه شده، مرطوبت کردن آن موجب بهبودی اش می شود. استفاده از دستگاه بخور و یا استشمام بخار در حمام می تواند باعث رطوبت رسانی به مخاط خشک بینی و گلو شود. بهتر است به هنگام خواب از دستگاه بخور در اتاق استفاده کنید. با استفاده از این دستگاه از شر خارش های پشت گلو رها می شوید و تنفس برای شما بسیار آسان خواهد شد.

از هوای آلوده دوری کنید. قرار گرفتن در معرض دود سیگار جدا از خطرات کلی که برای سلامتی شما دارد می تواند باعث وخیم تر شدن بیماری شما نیز می شود. اگر سیگار می کشید به هنگام بیماری آن را کنار بگذارید زیرا دود آن باعث تحریک بیشتر سینه خواهد شد و از کسانیکه که دخانیات استعمال می کنند نیز دوری کنید.

استراحت کنید. بدن شما برای مبارزه با بیماری ها به انرژی نیاز دارد. انجام فعالیت های شدید بدنی در این زمان باعث خستگی واسترس بدن می شود و این فشار باعث طولانی تر شدن مدت بیماری شما می گردد.

 

کلمات کلیدی آنفولانزا
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید