روش انجام ماساژ صورت

روش انجام ماساژ صورت
ماساژ صورت بصورت حرکات دایره ای کوچک و اعمال فشار (البته به صورت ملایم و آهسته) به نقاط مختلف صورت انجام می گیرد. البته توجه کنید که در حین انجام ماساژ نباید پوست صورت به طرف پایین کشیده شوند و باید این حرکات به طرف بالا باشند. به عنوان مثال به دو طرف گوشه های دهان، گوشه های داخلی چشم، پیشانی و ... می توان اشاره کرد. چه زمانی نباید ماساژ صورت را انجام دهیم؟

 


تاثیرات ماساژ صورت

 امروزه در سالن های آرایشی ماساژ صورت رایج شده که به گفته ی آن ها تاثیر بسیاری در زیبایی پوست صورت دارد. آیا گفته آن ها صحت دارد؟ ماساژ صورت در زمان های قدیم نیز رایج بوده است. از جمله کشورهایی که ماساژ در آن ها قدمت زیادی دارد می توان به ایران، ژاپن و هند اشاره نمود. برخی افراد ماساژ صورت را جهت کاهش روند پیری و ایجاد شادابی پوست صورت نیز انجام می دهند.
 
خرید دستگاه ماساژ مناسب ماساژ گردن، بدن و پا

آیا برای انجام ماساژ صورت نیاز به یک متخصص است؟

برای انجام یک ماساژ اصولی و مناسب نیاز است این کار توسط یک متخصص انجام شود، البته در منزل توسط افراد معمولی نیز می توان ماساژ را انجام داد ولیکن همانند ماساژ توسط یک متخصص اصولی نیست. همچنین برخی ماساژ را با استفاده از دست و برخی دیگر با استفاده از دستگاههای ماساژور انجام می دهند، که این مسئله بستگی به انتخاب کاربران دارد. تاثیرات ماساژ صورت بهبود جریان خون بهبود قوام پوست نرم شدن پوست کاهش استرس ریلکس شدن عضلات صورت و ... هرچه دفعات انجام ماساژ صورت بیشتر باشد بهتر است؟ برخی افراد تصور می کنند که با انجام ماساژ با دفعات بیشتر، می توانند روند تاثیرات مثبت آن را بیشتر و سریع تر کنند، در حالیکه این طور نیست، زیرا تعداد دفعات انجام ماساژ به نوع پوستتان بستگی دارد. مثلا در مواردی که بر اثر انجام ماساژ، پوستتان خشک یا کشیده شد، باید تعداد دفعات انجام ماساژ را کاهش دهید.

نکات مهم در مورد ماساژ صورت

  1. در صورتی که پوست صورتتان دارای زخم یا بریدگی، عفونت یا التهاب پوستی و یا هرنوع مشکل جدی دیگری باشد، قبل از انجام ماساژ حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.
  2. همچنین در مواقعی که پوستتان در معرض مستقیم اشعه ی خورشید قرار دارد، نباید ماساژ را انجام دهید.

توصیه می شود برای آرامش بیشتر هنگام ماساژ صورت، از بالش طبی و یک رو انداز برای آن استفاده شود تا بهترین حالت برای ریلکس کردن وجود داشته باشد.


قبل از انجام ماساژ صورت چه نکاتی باید رعایت گردد؟

  1. پیش از انجام ماساژ ابتدا باید فرد ماساژ دهنده، دست هایش را با آب و صابون بشوید و برای انجام ماساژ از روغن ها و کرم های ماساژ استفاده نماید.
  2. فرد ماساژ گیرنده نیز باید صورت خود را با آب و صابون بشوید تا هیچ گونه آرایش و آلودگی بر روی پوست صورت باقی نماند.
  3. به منظور افزایش تاثیرات ماساژ می توانید ابتدا به پوست صورت خود بخور دهید و سپس ماساژ را انجام دهید. زیرا استفاده از بخور باعث باز شدن منافذ پوست و جذب شدن سریع هر آنچه که بعد از آن استفاده نمایید، می گردد. برای این کار می توانید از دستگاه بخور سرد یا گرم یا دستگاه بخور صورت که مخصوص همین کار است استفاده کنید.
  4. در صورتی که برای انجام ماساژ از کرم ها و روغن های گیاهی استفاده نشود، نه تنها تاثیر مطلوبی نخواهد داشت بلکه موجب افزایش تعداد چین و چروک های پوست نیز می گردد.
محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید