فواید استفاده از دستگاه بخور سرد

فواید استفاده از دستگاه بخور سرد
دستگاه بخور را شاید بسیاری از شما استفاده کرده باشید. اما معمولا اکثر ما از بخور گرم استفاده می کنیم، امروز قصد داریم تا در مورد بخور سرد بیشتر به شما اطلاعات بدهیم.

استفاده از دستگاه های بخور آب سرد هوای محیط را به خصوص در مناطق خشک مرطوب کرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند. شاید خیلی از افراد تصور کنند که بخور تنها مخصوص به آب گرم است. اما بخور آب سرد نیز فواید جادویی زیادی دارد که پزشکان بسیاری استفاده از آن را توصیه می کنند.

هوا در شهرهای صنعتی و کوچک حتی در داخل منازل نیز بسیار آلوده و پر از ریزگرد است که تنفس در آن می تواند منجر به بروز بیماری های مختلف شود. از طرفی با شروع سرما و خشک شدن هوا در فصل پاییز و زمستان، مشکلات تنفسی و پوستی زیادی برای افراد پیش خواهد آمد که به مرور زمان تاثیرات خود را روی پوست، چروک های زودرس، مشکلات تنفسی و سرفه های شدید و خشک می گذارد. استفاده از بخور سرد می تواند تا حد بسیار زیادی این مشکلات پوستی و تنفسی را برطرف کند.


فواید دستگاه رطوبت ساز آب سرد

کمک به درمان سرماخوردگی

دستگاه بخور آب سرد با مرطوب شدن هوا باعث کاهش سرفه های شدید و خشک سرماخوردگی و آنفولانزا می شود و به روند درمان بیماری نیز کمک می کند. از طرفی دستگاه بخور آب سرد سینوس ها بدن را نیز نرم و تقویت می کند. وظیفه سینوس ها در بدن مقابله با ویروس ها و باکتری های وارد شده به بدن است و خشک شدن سینوس باعث می شود که کارایی خود را از دست بدهد.

دستگاه بخور آب سرد تا حد بسیار زیادی خشکی سینوس را رفع کرده و از شما در برابر ویروس ها و باکتری های موجود در هوا محافظت می کند. بخور آب سرد در زمان سرما خوردگی نیز بینی و گلوی شما را نرم کرده و باعث سرعت روند درمانتان می شود.

جلوگیری از انتشار باکتری و ویروس

تحقیقات نشان می دهد، ویروس ها و باکتری ها در محیط های مرطوب تا 90 درصد از بین رفته یا ویژگی انتشار و تکثیرپذیری خود را از دست می دهند. بنابراین با استفاده از یک دستگاه بخور می توانید محیط زندگی یا کار خود را استرلیزه کنید و از تکثیر آلودگی و بیماری جلوگیری کنید.

جلوگیری از پیری زودرس پوست

شاید بارها توجه کرده باشید که خانم هایی که در شهرهای مرطوب شمالی زندگی می کنند، حتی بدون استفاده از کرم های گران قیمت پوستی بسیار جوان و شاداب دارد. رطوبت موجود در هوا باعث می شود پوست همواره آب رسانی شده و جوان بماند. یکی از مهم ترین فواید استفاده از دستگاه بخور آب سرد لطیف شدن و جوان سازی پوست و جلوگیری از پیری زودرس آن است. همچنین بخور آب سرد از بروز بیماری های پوستی ناشی از خشکی هوا مانند اگزما جلوگیری می کند.

کاهش خونریزی بینی

خونریزی بینی به دلیل خشکی مویرگ ها و پوست داخل بینی یکی از شایع ترین مشکلات افراد بسیاری به خصوص در محیط های خشک است. دستگاه بخور آب سرد پوست و مویرگ های داخلی بینی را نیز نرم کرده و از بروز خونریزی های مداوم جلوگیری می کند.

ایجاد حس آرامش

استفاده از دستگاه های بخور آب سرد و یا گرم در منزل تا حد زیادی باعث کاهش استرس می شود و محیطی گرم و آرامش بخش را به شما هدیه می کند. می توانید بعد از یک روز پرتنش کاری، دستگاه بخور خود را روشن کنید و در یک شرایط مطبوع و آرامش بخش استراحت کنید.

عوارض بیماری های آلرژیک

از آنجا که بسیاری از بیماری های آلرژیک نوعی پاسخ سیستم ایمنی بدن به شرایط خارجی مانند ذرات گرد و غبار است، دستگاه بخور آب سرد با کاهش میزان ذرات معلق در هوا باعث می شود بیماری های آلرژیک در افراد ایجاد نشده یا از شدت عوارض آن کم شود.

محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید