انواع بالش های بارداری

انواع بالش های بارداری
بالش های بارداری انواع مختلفی دارند که باید با توجه به نیازتان، بالش مورد نظر خود را خریداری نمایید. به عنوان مثال ممکن است فردی در دوره ی بارداری دچار درد در ناحیه ی لگن یا کمر باشد، که این دو باهم تفاوت بسیاری دارند.

بالش بارداری چیست؟

در دوران بارداری خواب بر روی شکم یا پشت غیر ممکن بوده و همچنین برای نوزاد خطرناک است. لذا در این دوره با انتخاب یک بالش مناسب می توان این مشکل را برطرف نمود. بالش بارداری متناسب با بدن شما است و موجب ایجاد خوابی راحت می گردد. بالش بارداری دارای طول بیشتری نسبت به بالش های معمولی است تا از این طریق، از تمامی قسمتهای مختلف بدن حمایت کند.


انواع بالش بارداری

بالش مورد نیاز برای هر یک از این افراد با هم تفاوت دارد. لذا باید هر فرد باردار با توجه به محل ایجاد درد و نیاز خود به منظور رفع آن، بالش مورد نیاز خود را خریداری کند که در ادامه به برخی از بالش ها و کاربرد آن ها اشاره شده است.

بالش طولی

این بالش ها در امتداد طول بدن قرار می گیرد. همچنین بسیار انعطاف پذیر بوده و به راحتی می توان با قرار دادن دست ها و پاها در اطراف آن در دوره ی بارداری، از شکم حمایت نمود.

فواید: حمایت کامل از بدن

اگر به دنبال بالش طبی ساده هستید، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بالش بارداری کل بدن

این بالش ها برای استفاده در 3 ماهه ی دوم بارداری بسیار مناسب می باشند. طول این بالش ها بسیار زیاد بوده و بین زانوها نیز قرار می گیرند. البته این بالش ها به دو صورت C شکل یا U شکل می باشند.

بالش C شکل

این نمونه از بالش بهترین نوع بالش برای دوره ی بارداری است که باعث می شود استراحت و خواب کاملی را داشته باشید.

اگر تمایل دارید به صورت نشسته استراحت کنید، خرید بالش گردنی طبی را به شما پیشنهاد می کنیم.

بالش U شکل

این نمونه از بالش نیز حمایت و پشتیبانی خوبی را از شما در هنگام خواب می کند. همچنین دهان را در موقعیت خوبی قرار می دهد.

فواید: جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه ی کمر و پشت پشتیبانی عالی از ستون فقرات و عدم تهدید سلامتی عدم نیاز به هرگونه بالش اضافی دیگر


خرید انواع دستگاه بخور و رطوبت ساز محیط از برند امسیگ


مزایای استفاده از بالش های بارداری

خانم های باردار با استفاده از بالش بارداری به صورت جنینی می خوابند و به این صورت حمایت بیشتری از باسن، گردن، پشت، شانه و پاها می گردد. در این مقاله برخی از مزایای بالش های بارداری را آورده ایم.

  • بهبود گردش خون: به توصیه پزشکان، مادران باید برای ترویج گردش خون به پهلو بخوابند. ولی بدلیل اینکه شکم درحال رشد است، حتی خوابیدن به این صورت نیز ناخوشایند است. بالش بارداری بدلیل نرمی و اثر کمکی آن، بسیار کاربردی و راحت است که می توان آن را با توجه به شکم یا قسمت های مختلف بدن تنظیم نمود. استفاده از ماساژور بدن برقی هم برای بهبود جریان خون در بدن مناسب است.
  • جلوگیری از درد بدن در قسمتهای مختلف بدن مانند: پشت، گردن، باسن، زانو، پاها و ... ممکن است درد یا بی حسی ایجاد گردد. در دوره ی بارداری ایجاد درد در ناحیه ی کمر یا لگن خیلی شدیدتر بوده و با استفاده از بالش های بارداری می توان این مشکل را برطرف نمود.
  • خواب طولانی تر: با استفاده از خواب و استراحت کافی می توانید استرس و ناراحتی را از خود دور کنید. لذا وجود یک بالش مناسب می تواند در این امر کمک بسیاری کند. چه زمانی باید از بالش بارداری استفاده کنید؟ برای استفاده از بالش بارداری زمان خاصی تعیین نشده است، ولیکن در واقع باید از هفته ی 20 ام که شکم در حال بزرگ شدن بوده و بیشتر اثرات آن مشخص است، از بالش بارداری استفاده نمایید. زیرا در این زمان است که بدلیل بزرگ شدن شکم، احساس راحتی در زمان خواب نمی کنید.

خرید فشار سنج دیجیتالی برای اندازه گیری دقیق فشار خون در منزل


 

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید