مزایای بالش های مموری فوم

مزایای بالش های مموری فوم
بالش های طبی به دلیل طراحی خاصی که دارند بدن شما را در بهترین وضعیت قرار می دهند که پس از بیدار شدن از خواب احساس ناراحتی و درد نداشته باشید. در بین بالش های طبی، بالش های مموری فوم بسیار شگفت انگیز هستند. دلایل زیادی برای اثبات این موضوع وجود دارند. در این مقاله به برخی از مزایای بالش های طبی مموری فوم پرداخته ایم.

 


ویژگی های بالش طبی مموری فوم

زمانی که بالش های مموری فوم تحت فشار همراه با گرما قرار می گیرند، تغییر شکل می دهند و به شکل منطبق با آن فشار در می آیند. به دلیل داشتن این ویژگی بالش های مموری فوم به راحتی به شکل منطبق بر سر و گردن شما قرار می گیرند و بهتر از بالش های دیگر از سر و گردن پشتیبانی می کند.

مموری فوم توسط ناسا در دهه 1970 برای فضانوردان اختراع شد. مموری فوم از بهترین مواد مورد استفاده برای بالش طبی است.

بهترین فرم ظاهری بالش به این صورت است که دو منحنی با اندازه های مختلف داشته باشد. این منحنی ها برای پوشش گردن استفاده می شود. برای تشخیص مرغوب بودن بالش می توانید دست خود را بر روی بالش بگذارید و فشار دهید. اگر بالش مموری فوم باشد رد دست شما بر روی بالش می ماند و بعد از چند ثانیه به حالت اولیه خود باز می گردد.
 

قیمت بالش طبی مموری فوم

زمانی که در مورد آرامش و کیفیت خواب تصمیم می گیرید، هزینه نباید یک فاکتور تاثیر گذار باشد. البته در بسیاری از موارد هزینه بالش های مموری فوم با انواع بالش های سنتی برابری می کند و حتی کمتر هم می شود. از طرفی طول عمر بالش های مموری فوم نیز بسیار طولانی تر است. هنگامی که می خواهید هزینه بالش ها را با هم مقایسه کنید، طول عمر آن ها را نیز در نظر داشته باشید. زمانی که این مزایا و مزایای دیگر بالش های مموری فوم را کنار هم می گذارید، بهتر متوجه تمایز آنها با بالش های دیگر می شوید.


خرید فشارسنج عقربه ای و دیجیتال از برند آلمانی امسیگ


مزایای بالش طبی مموری فوم

مهم ترین مزیتی که مموری فوم نسبت به سایر بالش ها دارد، نرمی و راحتی آن است. زمانی که شما سرتان را بر روی بالش مموری فوم می گذارید، بالش با توجه به نحوه خوابیدنتان و وزن سرتان فرو می رود. بالش مموری فوم به گونه ای قرار می گیرد که قسمت سرو گردنتان را به خوبی پوشش دهد. 

جلوگیری از درد گردن

به دلیل تراکمی که بالش های مموری فوم دارند مانع از فشار زیاد به گردن می شوند و به همین جهت شما پس از بیدار شدن احساس ناخوشایند و درد در ناحیه گردن خود نخواهید داشت. برخی دیگر از بالش های طبی هم هستند که با عنوان بالش دور گردنی مخصوص نگه داشتن گردن و استفاده دز مسافرت هستند.

صاف نگهداشتن ستون فقرات

 زمانی که سر و گردن بر روی بالش قرار می گیرد، وزن و گرما به بالش وارد می شود، فوم تغییر شکل می دهد. این امر باعث می شود که بالش مقاومت بیشتری را در قسمت های سنگین تر سر اعمال کند و به همین دلیل سر و گردن در وضعیت مناسبی قرار می گیرند و ستون فقرات به درستی تنطیم می شود و فشاری به آن وارد نمی شود.

تغییر حالت

با توجه به فشار سر بالش های مموری فوم به شکل سر شما فرو می روند و به خوبی سر شما را پوشش می دهند و زمانی که شما سرتان را از روی بالش بر میدارید دوباره به حالت اولیه خود برمی گردند.

موجود در شکل های مختلف

بالش های مموری فوم در اندازه ها و طرح های مختلف موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود انها را خریداری نمایید.

بدون نیاز به تنظیم

بالش های مموری فوم نیاز به تنظیم و شرایط خاصی ندارند و خودشان به صورت هوشمند با توجه به اندازه و وزن شما تغییر حالت می دهند. از این نظر نگرانی ای در مورد استفاده از این بالش ها نخواهید داشت و خود بالش با توجه به فشار و اندازه سر شما به اندازه مناسب تغییر حالت می دهد.

کاهش خر و پف

بالش های مموری سر شما را در وضعیت مناسبی نسبت به بدنتان قرار می دهند و از این جهت مجرای خوبی برای لوله های تنفسی شما به وجود می آید و تنفس راحت تری خواهید داشت و این امر موجب کاهش خر و پف می شود.

سایر محصولات امسیگ: دستگاه ماساژور صورت و بدن

قیمت مناسب

بالش های مموری فوم با توجه به کارایی بالایی که دارند اما قیمت مناسبی دارند و شما می توانید با قیمتی مناسب این بالش های شگفت انگیز را بخرید و خواب آرام تری داشته باشید.

فشار مناسب برای سر و گردن

بالش مموری فوم حتی از سر و گردن نیز پشتیبانی می کند. از طرفی مموری فوم فشار وارد بر سر را به طور یکنواخت در تمامی نواحی پخش می کند تا فشار زیادی بر سر وارد نشود.

بهداشتی بودن

مموری فوم از مواد مصنوعی Synthetics است که اجازه می دهد تا طیف گسترده ای از تکنیک های تمیز کننده محصولات مورد استفاده قرار گیرد. مموری فوم برای سلامتی افرادی که آلرژی دارند نیز بسیار مفید است. مموری فوم به طور طبیعی خاصیت ضد آلرژیک دارد.

طول عمر

انتخاب بالش مناسب همیشه دغدغه افراد بسیاری بوده است. اما بالش های مموری فوم به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند به طور کامل با وضعیت سر و گردن شما منطبق می شود و همچنین طول عمر مفید آنان بالاست.


نحوه خوابیدن بر روی بالش طبی مموری فوم

بالش های مموری فوم در انواع نرم و سفت موجودند. انتخاب میزان نرمی بالش کاملا سلیقه ایست. تنها موردی که در هنگام خرید بالش طبی مموری فوم باید در نظر داشته باشید، ارتفاع آن است که با توجه به نوع غالب خوابیدن شما متفاوت است.
جهت قرار دادن بالش بر روی طرفی از بالش که منحنی بزرگتری دارد، بخوابید. زمانی که سر خود را بر روی بالش می گذارید منحنی قسمت گردن شما را می پوشاند و با توجه به فشار و دمای سر شما بالش فرو می رود.
توصیه می شود که به طرفین و یا به پشت بخوابید. خوابیدن به روی شکم مشکلاتی مانند گودی کمر و دردهای ستون فقرات و گردن را به همراه دارد. خوابیدن به طرفین به بالش این امکان را می دهد که گودی گردن شما را بپوشاند و ستون فقرات شما را به صورت خط افقی صاف قرار می دهد که بهترین حالت خوابیدن است.
محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید