آنچه در مورد دستگاه بخور صورت باید بدانید

آنچه در مورد دستگاه بخور صورت باید بدانید
صورت شما یکی از مهم ترین بخش های ارتباطات اجتماعی شماست. اولین چیز هنگام برقراری ارتباط ظاهر شماست. بنابراین بسیار مهم است که پوست صورتتان خوب به نظر برسد.

یکی از مهم ترین فاکتورها برای پوست صورت، رطوبت آن است. برای تامین رطوبت پوست صورت، بخور دادن بهترین گزینه است.در این مقاله نکات مهمی که باید در مورد دستگاه بخور صورت – نحوه استفاده و نگهداری آن باید بدانید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای این کار شما نیاز به دستگاه بخور صورت دارید. زیرا این دستگاه ها دمای آب را برای بخور کنترل می کنند و مانع از سوختن شما می شوند. از طرفی می توانید دانه های گیاهی را نیز در آنها قرار دهید.

در استفاده از بخور صورت نکاتی را باید رعایت نمایید که در ادامه به 16 مورد از مهم ترین آنها می پردازیم :

 1. از بخور صورت حداکثر دو بار در هفته استفاده کنید. زیرا بخور صورت منافذ پوست را باز می کند و استفاده بیش از حد از آن تاثیر معکوس دارد.
 2. در هر بار استفاده از دستگاه بخور، آن را به مدت حداکثر 20 دقیقه به صورت مداوم روشن نگهدارید. بیشتر از این زمان هم میزان رطوبت پوست را بیش از حد افزایش می دهد و هم به موتور دستگاه فشار وارد می کند.
 3. برخی دستگاه ها دارای دهانه جدا برای بینی و دهان هستند. استفاده از این دهانه در زمان سرماخوردگی برای تنفس بهتر بسیار مفید است.
 4. در دستگاه بخور اسانس نریزید. در برخی از دستگاه های بخور محفظه ای برای قرار دادن دانه ها و جوانه های گیاهی وجود دارد. حتما توصیه می شود از همان جایگاه استفاده کنید.
 5. اگر از مواد روغنی یا داروهای گیاهی همراه بخور استفاده می کنید هرگاه واکنش غیرعادی روی پوست خود مشاهده کردید از استفاده مجدد از آنها پرهیز کنید.
 6. مراقب میزان آب دستگاه باشید. بیشتر از مقدار حداکثر، داخل آن آب نریزید.
 7. اکثر دستگاه های بخور صورت ضد آب نیستند. پایه دستگاه را به هیچ عنوان زیر شیر آب نبرید. از دستگاه بخور صورت در مجاورت آب استفاده نکنید. از این دستگاه در زمان دوش گرفتن، خواب آلودگی و در حمام استفاده نکنید.
 8. زمانی که از دستگاه بخور صورت استفاده می کنید، سر خود را با حوله نپوشانید.
 9. در هنگام استفاده صورت خود را خیلی به ماسک نچسبانید. این کار ممکن است به دلیل گرمای بخار آب به پوست صورتتان آسیب بزند.
 10. چشم های خود را در حین استفاده حتما ببندید.
 11. از تعویض لوازم جانبی یا متعلقات دستگاه در حین استفاده خودداری کنید تا دچار سوختگی نشوید.
 12. هنگام خالی کردن آب دستگاه مراقب باشید. آب آن را از قسمت سر آن خارج کنید و مراقب باشید آب روی سیم و کلید های دستگاه نریزد.
 13. پس از استفاده از دستگاه آن را به خوبی تمیز نمایید تا باقی مانده روغن ها و دانه ها به خوبی تمیز شوند.
 14. از آنجایی که دستگاه بخور صورت با آب کار می کند، در معرض رسوب زدن نیز قرار می گیرد. برای جلوگیری از رسوب زدن دستگاه، داخل آن آب جوشیده شده یا تصفیه شده بریزید.
 15. قبل از استفاده مجدد از دستگاه بخور، اجازه دهید دستگاه کاملا سرد شود.
 16. زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید، آن را از پریز برق بیرون بکشید.

نکاتی که در بالا گفته شد به بالا رفتن عمر دستگاه بخور شما  و همچنین بهره وری بالای دستگاه و سلامت پوست شما کمک بسزایی میکند. امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید از دستکاه بخور صورت نهایت استفاده را بکنید و پوستی لطیف و شاداب داشته باشید. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند با ما در تماس باشید.

نحوه کار با دستگاه بخور صورت

برخی از دستگاه های بخور دارای دو کلاهک مجزا هستند. یکی از این کلاهک ها که کوچکتر است برای بینی و دهان و کلاهک بزرگتر برای کل صورت استفاده می شود.
هر کدام از این کلاهک ها قابلیت نصب به صورت جداگانه بر روی بدنه اصلی دستگاه هستند. شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود از هر کدام از این کلاهک ها استفاده نمایید. دستگاه های بخور صورت معمولا قابلیت تنظیم دما و تنظیم مدت زمان استفاده می باشند. شما می توانید بدون هیچ نگرانی، دمای مورد نظر و مدت زمان آن را بصورت دلخواه تنظیم کنید و دیگر نگران سوختگی نباشید. بیش از اندازه صورت خود را بخور ندهید. این کار موجب باز شدن بیش از حد منافذ پوست و در نتیجه به وجود آمدن جوش و آکنه می شود. بهتر است در طول هفته 1 تا 2 بار از دستگاه بخور صورت استفاده نمایید و در هر بار استفاده از آن نیز بین 10 تا 20 دقیقه به صورت مداوم در مقابل بخور قرار بگیرید. شما می توانید برای تاثیر بیشتر از دانه ها و روغن های گیاهی درون دستگاه بخور استفاد نمایید. توجه داشته باشید که روغن ها و دانه ها را به درون آب نریزید و درون محفظه مخصوص خود قرار دهید. البته می توانید مقدار کمی روغن گیاهی را درون آب بریزید، زیرا این کار به دستگاه آسیب می رساند. در صورتی که داخل بخور از دانه ها یا روغن گیاهی استفاده کردید و بر روی پوست خود چیز غیر عادی ای مشاهده کردید یا احساس درد و ناخوشی کردید، استفاده از آن دانه یا روغن گیاهی را متوقف کنید. اگر این مشکلات ادامه پیدا کرد به یک پزشک پوست مراجعه نمایید. زمانی که دارید از دستگاه بخور استفاده می کنید، روی سر خود حوله نیندازید. دستگاه بخور صورت را مستقیما زیر شیر آب نبرید و حتما با ظرف مخصوص خود دستگاه، داخل آن آب بریزید. دستگاه بخور صورت به دلیل در ارتباط بودن با آب، باید پس از استفاده به خوبی تمیز شود و آن را در محلی قرار دهید تا خشک شود. زیرا ماندن آب داخل دستگاه محیط خوبی برای رشد میکروب ها فراهم می کند و با استفاده از آن دچار مشکلات پوستی می شوید.

 

محصولات مرتبط

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید