نحوه ی تهیه ی انواع سالاد رژیمی

نحوه ی تهیه ی انواع سالاد رژیمی
برخی افراد تصور می کنند که تمام سالادها رژیمی بوده و لذا در زمان خوردن توجهی به میزان استفاده از آنها نمی کنند، اما اینگونه نیست؛ زیرا ترکیبات و مواد اولیه ی موجود در هر یک از سالادها با یکدیگر متفاوت است.

لذا هر سالادی لزوماً یک سالاد رژیمی محسوب نمی شود. کاهو، اسفناج یا کلم از مواد اولیه ی ضروری یک سالاد رژیمی است که سرشار از مواد مغذی و مفید است. برخی افراد میل به افزودن سس به سالاد، جهت طعم دار شدن آن دارند. در حالی که با انجام این کار سالاد را از حالت رژیمی خارج می کنند. به راحتی می توان با افزودن برخی از مواد مغذی و جذاب به سالاد، رنگ و طعم بهتری به آن داد. مثلا استفاده از هویج، فلفل دلمه، کلم بروکلی، کدو حلوایی و ... .

نحوه تهیه انواع سالادهای رژیمی 

سالادهای رژیمی باید از مواد اولیه ای تهیه شوند که به کاهش وزن کمک کنند. به همین دلیل باید اصولی در تهیه آن ها رعایت گردد. برای مثال سس نباید چربی زیادی داشته باشد، یا این که حجم آن زیاد باشد. معمولاً برای خوردن سالاد های مختلف رژیمی سس هایی استفاده می شود که تهیه آن ها نیز به شکل رژیمی انجام شده است. 

سالادهای رژیمی انواع مختلف هستند، اما به طور کلی در آن ها از کاهو، گوجه و گوشت مرغ آب پز یا گریل شده استفاده می نمایند. معمولاً از مواد غذایی‌ای استفاده می شود که فیبر زیادی دارند و به بدن کمک می کنند. 

لیمو ترش و هویج و خیار نیز از دیگر مواردی هستند که در سالاد ها به عنوان پایه مواد مورد استفاده قرار می گیرند. 

آووکادو، سیر و اسفناج هم از جمله مواد غذایی کم کالری و رژیمی هستند که در برخی از انواع سالاد های رژیمی قابل استفاده بوده و افراد نسبت به آن اقبال زیادی نشان می دهند. 

آیا می توان از گوشت در سالادها استفاده نمود؟

گوشت سرشار از پروتئین است و باعث ایجاد احساس سیری می گردد. فقط نکته ی قابل توجه این است که نباید از گوشت های پرچرب برای تهیه ی سالاد استفاده نماییم. همچنین روش طبخ گوشت بسیار مهم است. به این صورت که هرگز آن را در روغن فراوان سرخ نکنید.


برای مشاهده قیمت و خرید ترازو دیجیتال روی آن کلیک کنید.


بهترین زمان برای خوردن سالاد چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خوردن سالاد قبل از غذای اصلی است؛ زیرا خوردن سالاد موجب پر شدن شکم و در نهایت ایجاد احساس سیری در شخص می گردد. بدین ترتیب موجب خوردن غذا به مقدار کمتر می گردد.

آیا پختن سبزیجات برای تهیه ی سالاد صحیح است؟

ترجیحاً از سبزیجات خام استفاده کنید، زیرا سبزیجات، در حین پختن برخی از خواص خود را از دست می دهند. نکته ی اصلی نکته ی اصلی جهت تهیه ی سالاد لاغری این است که برای تهیه ی سالاد تنوع مواد غذایی داشته باشید. تا این گونه هم خوردن آن برایتان جذاب باشد و هم تکراری و خسته کننده نشود.

خاتمه 

در این مقاله بخش هایی از اطلاعاتی که باید در زمینه تهیه انواع سالاد های رژیمی بدانید را آورده ایم. توصیه می شود که در کنار استفاده انواع سالادهای رژیمی از انواع ماساژور های بدن بهره مند شوید تا کاهش چربی های بدن با سرعت بالا تری انجام گیرد. 

کسانی که در دوران رژیم هستند بهتر است که از بهترین انواع ماساژور های بدنی استفاده کنند تا ماساژ یکنواخت به تمامی بخش های بدنی‌شان برسد. برای مشاهده انواع ماساژور های بدنی برند امسیگ می توانید به بخش محصولات ما مراجعه کنید. 

محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید