کاهش کمر درد با انتخاب تشک مناسب

کاهش کمر درد با انتخاب تشک مناسب
بهترین تشک برای خوابیدن کدام است ؟ یا چه تشکی برای من مناسب است؟ این سوالاتی است که اغلب ما در هنگام خرید تشک با آنها مواجه می شویم. اما اگر به کمر درد هم دچار باشیم حساسیت پاسخ به آنها بیشتر می شود. ولی نگران نباشید ما در این مقاله جواب درست را به شما خواهیم گفت. پس تا پایان همراه ما باشید.

کمر درد و علت های آن

کمر درد در هر سنی اتفاق می افتد. در واقع به طور متوسط حدود 80 درصد از انسان ها کمر درد را (هرچند به صورت خفیف) در طول زندگیشان تجربه می کنند. اما برای میلیونها نفر این درد مزمن و مادام العمر می باشد . این درد می تواند علت های گوناگونی نظیر : تصادف یا سقوط ، بلند کردن اجسام سنگین ، نشستن نادرست و... داشته باشد . اما تحقیقات نشان می دهد خوابیدن بر روی تشک نادرست یا قدیمی نیز ممکن است باعث ایجاد درد در کمر و یا حتی تشدید آن شود.

اهمیت استفاده از تشک مناسب

از آنجایی که هر انسان بالغ، به طور معمول یک سوم عمر خود را در رختخواب می گذراند و با توجه به اهمیت خواب کافی و بهینه در سلامت افراد ، انتخاب یک تشک مناسب که علاوه بر راحتی، ستون فقرات را نیز در بهترین حالت ممکن نگه دارد ، اهمیت زیادی دارد. چرا که تشک خوب می تواند تا حد زیادی فشار و درد در مناطق حساس مانند گردن ، شانه ها ، کمر و باسن را کاهش دهد.

پیشنهاد امسیگ: خرید تشک برقی برای بهبود آرتروز و دردهای عضلانی

ویژگی های تشک مناسب

با توجه به تنوع تشک های موجود در بازار، انتخاب تشک مناسب می تواند کار دشواری باشد. اما داشتن اطلاعات کافی درمورد انواع تشک ها ، مواد و اجزای تشکیل دهنده آنها و تطابقشان با شرایط و الویت های فردی، می تواند از دردسر نجاتتان دهد. ما در ادامه به بررسی برخی نکات مهم که بایستی در هنگام خرید یک تشک جدید به آنها توجه کنید می پردازیم:

1. وزنتان چقدر است؟ وزن بدن می تواند برای تعیین استحکام ایده آل برای یک تشک جدید مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که وزن کمتر از 130 پوند دارند (به ویژه آنهایی که در به پهلوی خود می خوابند) احساس راحتی بیشتر در تشک هایی با ضخامت متوسط یا نرم تر دارند. از سوی دیگر افرادی که وزن بیش از 230 پوند دارند اغلب ترجیح می دهند از تشک سفت تر استفاده کنند چرا که آنها به دلیل وزن بیشتر، در این نوع تشک فرو نمی روند . برای سنجش دقیق وزن خود می توانید از ترازو دیجیتال استفاده کنید.

2. به چه حالتی می خوابید؟ افرادی که به پهلو می خوابند ممکن است نیاز به تشکهای نرمتر داشته باشند که با حالت خوابشان مطابقت بیشتری داشته و از طرفی به ستون فقراتشان کمک کند، در حالی که اغلب کسانی که در بر روی شکم حود می خوابند ، اغلب ترجیح میدهند تشکهای سفت تر را انتخاب کنند تا بیش از حد عمیق در زیر معده شان فروکش نکنند.

3. آیا کمر درد دارید؟ برخلاف باورهای قدیمی که تشک های سفت یا حتی خوابیدن بر روی زمین را برای کمر درد مناسبمی دانستند، امروزه محققان دریافته اند که استفاده از این روش ها باعث تشدید درد در کمر می شود. به طور کلی یک تشک با قطر متوسط که نه زیاد سفت باشد و نه بیش از حد نرم ، برای کمر درد مناسب است .


خرید بالش طبی برای سلامت گردن


جمع بندی

حال که اطلاعات کافی در مورد خرید یک تشک جدید را به دست آوردید. بد نیست که سری به قسمت محصولات همین سایت بزنید و از انواع تشک های کمپانی بزرگ امسیگ و مزایای استفاده از آنها مطلع شوید تا بتوانید با خیال راحت و بدون نگرانی تشک مناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید