سنگین بودن پتو به معنای توزیع فشار در تمامی نقاط بدن می باشد. به این صورت از طریق فشار وارد شده به بدن، استرس و اضطراب را از بین می برد و باعث می شود که خواب راحتی داشته باشید.

بدین منظور پتوهایی در بازار موجود هستند که این قابلیت را دارند و به آن ها پتوی وزنی می گویند.

استفاده از پتوهای وزنی به انسان احساس آرامش می دهد. همچنین در طی تحقیقاتی محققان به این مسئله پی بردند که در آن بیماران با اختلالات روانی، اوتیسم و ... بعد از استفاده از پتوهای وزنی، هیچ گونه استرس و اضطرابی نداشتند و تاثیر پتوهای وزنی بر روی این افراد خیلی بیشتر و بهتر بود.

 

تاثیرات دیگر پتوی سنگین

پتوهای وزنی با تاثیر مثبت خود در خوابیدن راحت، باعث بهبود عملکرد حافظه می شود.

دکتر متیو واکر، می گوید: "خواب قبل از یادگیری کمک می کند تا مغزبرای اطلاعات اولیه حافظه آماده شود و از طرفی خواب بعد از یادگیری برای کمک به تثبیت و ذخیره ی اطلاعات ضروری و واجب است که می توان خواب را از طریق استفاده از این پتوها بهبود بخشید. "

 

چه کسانی باید از پتوی سنگین استفاده نمایند؟

اشخاصی که مشکلات زیر را دارند، باید از پتوی سنگین استفاده نمایند:

 

  • اختلال دوقطبی

اختلال کم توجهی - بیش فعالی و ...

 

  • اختلال خواب

استرس، اضطراب، افسردگی و ...

 

وزن مناسب پتو چقدر باید باشد؟

وزن پتو کاملا شخصی و سلیقه ای است که اغلب بزرگسالان وزن 13-6 کیلوگرم را ترجیح می دهند. این وزن مناسب و ایمن می باشد و هیچ کدام از فعالیت های حیاتی بدن را مختل نمی کند.

اما بهتر است قبل از استفاده از پتوهای سنگین با پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ