اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به پوست خود اهمیت می دهید و کارهایی را برای سلامت پوست خود انجام می دهید، با واژه هایی مانند: پاکسازی پوست صورت، مرطوب کردن پوست، تونر، ماسک صورت و کرم های ضد آفتاب باید آشنا باشید.

استفاده و رعایت تمامی موارد گفته شده برای پوست بسیار خوب است اما یک کار مهم دیگری نیز وجود دارد که آن را نیز باید انجام دهید. "بخور صورت" اثربخشی مواد بالا را به حداکثر می رساند و پوست را شاداب می کند و مانع از چروک شدن و پیری زودرس پوست می شود.

چرا بخور صورت مهم است؟

  1. منافذ پوست را باز می کند. منافذ بسته پوست یکی از مهم ترین عوامل موثر در بروز آکنه هستند و می توانند منجر به عفونت و التهاب پوست شوند. اگر شما از آکنه رنج می برید و یا دچار ناراحتی پوستی شده اید، استفاده از بخور صورت بهترین راه برای بازکردن منافذ پوستی شماست.

 

  1. تاثیر درمان های دیگر روی پوست را بیشتر می کند. هنگامی که پوست شما کاملا تمیز باشد و منافذ آن کاملا باز شده باشد، ماسک ها و سرم ها بیشترین تاثیر را دارند زیرا راحت تر جذب پوست می شوند.

 

  1. گردش خون را بهبود می بخشد. زمانی که شما از بخور صورت استفاده می کنید، گرمایی که به پوست صورت می دهد باعث می شود رگ های خونی پوست گسترش یابند و جریان خون بیشتری به آنها وارد شود و در نتیجه گردش خون بهبود می یابد. با این کار درخشش پوستتان نیز بیشتر می شود.

 

  1. کمک به حذف سموم می کند. زمانی که شما عرق می کنید، سموم بدن نیز همراه عرق از بدن خارج می شوند. با بخور صورت نیز صورت شما عرق می کند و سموم آن خارج می شوند.

 

  1. آرامش را افزایش می دهد. بخار تاثیر آرام بخشی بر روی سیستم های بدن دارد و اگر شما از دانه های روغنی یا روغن های گیاهی نیز به همراه بخور استفاده نمایید یک بخور آرامش بخش در خانه خواهید داشت.

 

نحوه انجام بخور صورت در خانه

سه روش برای انجام بخور در خانه وجود دارد:

  1. استفاده از دستگاه بخور صورت

شما می توانید برای بخور صورت خود دستگاه بخور صورت را خریداری کرده و در منزل هر زمانی که تمایل دارید استفاده نمایید. برای این کار شما نیاز به کمی تحقیق برای دانستن انواع مختلف آنها با برندهای متفاوت دارید و سپس با توجه به نیاز خود اقدام به خرید یکی از آنها نمایید. اکثر دستگاه های بخور صورت ساده هستند و تمیز کردن آنها نیز آسان است. مزیت مهمی که این دستگاه ها دارند مقدار بخار مناسب و برای مدت زمان ایمن است تا پوست شما آسیب نبیند.

 

  1. استفاده از حوله گرم برای بخور

در این روش شما باید یک حوله تمیز را بردارید و آن را با آب گرم بشویید. اجازه دهید تا به دمای مطلوب خود برسد و سپس آن را بر روی پوست خود قرار دهید.

 

  1. بخور با ظرف آب

آب را بجوشانید و آن را در ظرفی شیشه ای را سرامیکی بریزید. سپس یک حوله بر روی سر خود قرار دهید و صورت خود را در مقابل بخار آب بگیرید. سر خود را بچرخانید تا تمامی قسمت های صورتتان یکسان بخار دریافت کنند. مراقب باشید خیلی نزدیک نشوید که پوستتان دچار سوختگی شود.

 

نکات قابل توجه

بخور صورت برای حداقل 5 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه مفید است.

دانه ها و روغن های گیاهی را برای تاثیر بهتر و بیشتر به بخور خود اضافه کنید.

بخور صورت را حداقل هفته ای دو بار انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر آکنه شدید پوستی یا حساسیت های پوستی خاصی دارید قبل از انجام بخور با پزشک خود مشورت نمایید.

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد دلایل اهمیت بخور صورت و نحوه انجام آن در خانه

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ