مقدمه

واکرها در انواع مختلفی موجود هستند و برای جابجایی افرادی که قادر به تحمل وزن خود بر روی پاهایشان نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

البته بهتر است پیش از آنکه هزینه ی واکر توسط مشتری پرداخت شود از جهت کارایی مورد بررسی قرار گیرد، تا کاربر مطمئن شود که واکر تمام نیازهای او را می تواند برطرف نماید.

 

تاریخچه

  • در ابتدا واکرها در حالاتی ساخته می شد که قابلیت تاشو بودن را نداشت و به صورت یه قاب فلزی معمولا آلومینیوم بود.

 

  • بعدها پیشرفت هایی در طراحی آن برای جابجایی راحت تر توسط کاربر، در آن صورت گرفت که قابلیت تاشو بودن به آن اضافه شد.

 

  • سپس به دلیل سنگین بودن واکر برای برخی از کاربران، چرخ به واکر اضافه شد تا کاربر بتواند آن را راحت تر جابجا کند.

البته انواع دیگری از واکرها نیزموجود هستند که که به آنها رولیتر تاشو گویند که در آن طراحان تمامی نیازهای مورد نیاز کاربر را پیاده سازی کرده اند. که کارایی های آن عبارتند از: ترمز و سبد خرید و صندلی جهت نشستن کاربر و ...

 

واکر توسط چه افرادی استفاده می شود؟

به عنوان مثال افرادی که بعد از سانحه دچار مشکل شده اند و نیاز به راه رفتن دارند و یا افرادی که اصلا قادر به راه رفتن نیستند و ... از واکر استفاده می کنند.

زیرا واکر به آن ها کمک می کند با وجود اینکه توانایی حرکت پاهای خود را ندارند،  با گذشت زمان بتوانند برخی از حرکات مستقل را توسعه دهند.

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ