تا الان تحقیقات کمی در مورد تشک برقی انجام گرفته است. در این مقاله سعی شده است که مزایا و معایب تشک برقی بررسی شود تا بتوانید بهترین نصمیم را در مورد سلامتی خود بگیرید.

 

مزایا:

تشک های برقی مدرن از سیم هایی با ولتاژ پایین استفاده می کنند که نسبت به مدل های قدیمی خود بسیار ایمن تر هستند. تشک های قدیمی از جریان مستقیم برق استفاده می کردند در حالی که تشک های برقی جدید یک ترانسفورماتور دارند که ولتاژ را در سطح تشک پخش می کند.

شما می توانید وسایل گرمایشی خود را در شب خاموش کنید و به جای آن از تشک برقی استفاده کنید می توانید در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی کنید.

استفاده از تشک برقی گرمای یکنواخت و لذت بخشی را فراهم می کند.

برای کسانی که از دردهای مفصلی یا موضعی رنج می برند استفاده از تشک برقی بسیار مفید خواهد بود.

 

معایب:

استاده از تشک برقی می تواند خطراتی مانند سوختگی یا برق گرفتگی را به دنبال داشته باشد. اما جای نگرانی نیست زیرا تشک های برقی جدید استاندارد ایمنی بالایی دارند. حتی برخی از آنها محافظ گرمای بیش از حد و محافظت در مقابل سوختگی دارند. اما استفاده نادرست نیز می تواند مشکل ساز شود.

بر روی تشک برقی نباید با حیوان خانگی خود بخوابید زیرا چنگ زدن و یا جویدن تشک می تواند به سیم های برق صدمه وارد کند و سلامتی تان را به خطر بیندازد. این تشک ها همچنین برای کودکان، افراد معلول و یا افراد حساس به گرما نامناسب هستند.

با استفاده از تشک برقی تنها زمانی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود که شما وسایل گرمایشی خود را خاموش کنید و از تشک برقی استفاده کنید. در غیر اینصورت مصرف هر دو به صورت همزمان مصرف انرژی را نسبت به زمانی که تنها از تشک و پتوی معمولی استفاده کنید بالاتر می برد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ