حقایق جالبی درباره چشم ها

 1. چشمان شما دو هفته بعد از تولدتان شروع به درک می کند.
 2. هر موژه چشم شما پنج ماه عمر میکند اما با آین حال اگر همه موژه هایی که در طول عمرتان میریزد را کنار هم قرار دهیم طول آنها به 30 متر میرسد.
 3. اندازه چشمان شما از ابتدا تا انتهای عمر ثابت باقی می ماند، درحالی که گوش ها و بینی شما همچنان رشد می کنند.
 4. هر چشم شما از چیزی حدود 2 میلیون عضو فعال تشکیل شده است.
 5. قرنیه چشم تنها عضوی است که خون در آن جریان ندارد.
 6. وزن یک چشم انسان کمتر از یک اونس است ولی طول آن بیشتر از یک اینچ.
 7. چشم انسان قابل پیوند زدن نیست، زیرا که بیش از 1 میلیون رشته عصبی هر چشم را به مغز متصل می کند و ما هنوز نمی توانیم تمام این ارتباط ها را دوباره برقرار کنیم.
 8. 80 درصد حافظه ما از چیز هایی که دیده ایم تشکیل شده است.
 9. چشم تقریبا با سرعت زیادی درمان می شوند، با مراقبت های درست، تنها 48 ساعت زمان لازم است تا یک آسیب سطحی قرنیه درمان شود.
 10. 80 درصد بیماری های چشمی قابل درمان یا قابل پیشگیری است.
 11. انسان ها وسگ ها تنها موجوداتی هستند که می توانند به دنبال نشانه ها و تغیرات چشمی شخص دیگری بگردند و سگ ها این کار را تنها در رابطه با انسان ها انجام می دهند.
 12. هر اثر انگشت دارای 40 ویژگی منحصر به فرد است ولی عنبیه چشم دارای 265 ویژگی متفاوت است. به همین دلیل است که اخیرا از عنبیه چشم برای مقاصد امنیتی استفاده میکنند.
 13. افرادی که نابینا به دنیا آمده اند هم خواب میبینند اما خواب آن ها تنها صدا و لمس است. اگر قبلا تا حدودی بینایی داشته اند، خواب تصویری هم میبینند.
 14. دلیل آنکه در بعضی عکس ها چشم ها قرمز می افتد آن است که لایه ای بافت در پشت شبکیه چشم وجود دارد که مملوء از رگ های خونی است و بازتاب نور فلش از این ناحیه چشمان شما را قرمز جلوه می دهد.
 15. چشم ها بعد از مغز دومین عضو فوق پیچیده بدن هستند.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ