از طریق ترمومتر می توان دمای اجسام و اشیای مختلف را اندازه گیری کرد که برخی از ترمومترها با تماس به اجسام و برخی بدون تماس، قابلیت اندازه گیری دما را دارند. در ادامه مقاله به برخی از مزایا و ویژگی های ترمومترهای بدون تماس اشاره شده است.

 

مزیت تب سنج بدون تماس

  1. قابل استفاده در تمامی شرایط

این نوع از تب سنج ها برای اندازه گیری دمای بدن بخصوص در کودکان، بسیار کارآمد می باشد. زیرا حتی در زمانی که خواب هستند، می توانید با استفاده از ترمومتر دمای بدن آن ها را اندازه گیری کنید.

 

  1. عدم نیاز به ضدعفونی

این نوع از تب سنج ها چون بدون تماس، دما را اندازه گیری می کنند دیگر نیازی به ضدعفونی آنها جهت استفاده برای اشخاص دیگر نیست.

 

  1. اندازه گیری دقیق

در این نوع از ترمومترها اندازه گیری ها دقیق و قابل اطمینان است.

 

  1. قابل استفاده برای تمامی رده های سنی

این نوع از تب سنج ها قابل استفاده برای کودکان و همچنین نوجوانان و بزرگسالان نیز می باشند.

 

نحوه عملکرد تب سنج بدون تماس

دمای بدن انسان از طریق پیشانی، گوش، دهان و یا زیر بغل قابل اندازه گیری می باشد، ولی در این نوع از ترمومترهای بدون تماس، بدون نیاز به تماس ترمومتر با نقطه ی مورد نظر، دما را اندازه می گیرند.

در واقع این ترمومترها جهت اندازه گیری دما به عوامل خارجی حساس هستند و بسته به قیمت و کیفیتشان دما را در فواصل 1 تا 5 ثانیه اندازه گیری می کنند.

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد مزیت و نحوه عملکرد تب سنج بدون تماس

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ