یون منفی چیست؟

یون های منفی اتم ها یا مولکول های اکسیژن هستند که یک الکترون اضافه دارند.

 

شیوه ی عملکرد یون های منفی

یون های منفی به آلاینده های موجود در هوا می چسبند. ذرات تشکیل شده سنگین تر بوده و به طرف زمین کشیده می شوند. بدین ترتیب هوا را از وجود آلاینده ها پاک می کنند.

 

مکان های ازیاد یون های منفی

در کوهستان، جنگل یا در کنار آبشارها تعداد یون های منفی، بسیار زیاد است که باعث می شود در این اماکن احساس بسیار خوبی به ما دست دهد و هوا از هر گونه آلودگی به دور است.

 

چرا یون منفی؟

تحقیقات نشان داده است که در اماکن ذکر شده با توجه به این که تعداد یونهای منفی موجود در هوا بسیار زیاد است (البته رعد و برق نیز یون های منفی بسیاری را در هوا آزاد می کند)، لذا هر گونه احساس افسردگی، سر درد، آسم و خستگی را از شخص دور کرده و از انرژی بسیاری برخوردار می گردد.

  • مکان هایی که یون های منفی زیادی حضور دارند، رشد باکتری در آن ها بسیار کمتر است.
  • طی تحقیقاتی در ارتباط با یون منفی، یک دستگاه مولد یون منفی را درون یک مخزن پر از دود قرار دادند و پس از دقایقی مشاهده کردند که دستگاه کاملا از دود پاک شده است. لذا به این نتیجه رسیدند که یون منفی علاوه بر باکتری، دود و غبار را نیز پاک می کند.

 

تفاوت دستگاه بخور و یونیزه کننده ؟

  • دستگاه بخور:

دستگاه بخور، ذرات بسیار ریزی از آب را ایجاد کرده و در هوای محیط پراکنده می سازد. این ذرات بر خلاف ذرات بخار معمولی، به طرف پایین حرکت می کند و بدین ترتیب رطوبت بیشتری وارد ریه های شخص می گردد.

 

  • دستگاه یونیزه:

نام دیگر این دستگاه، تصفیه هوا می باشد. این دستگاه با تولید یون های منفی، هوا را پاکیزه می کند.

 

دستگاه بخور یا تصفیه هوا؟

هر کدام از این دستگاه ها با توجه به نحوه ی عملکردشان، کاربردی و مفید می باشند. ولیکن می توان گفت کامل ترین دستگاه، دستگاهی است که ترکیبی از این دو باشد. یعنی هم قابلیت مرطوب کردن محیط و هم پاکیزه کردن آن را داشته باشند.

  • در حال حاضر دستگاههای بخور که قابلیت یونیزه کردن محیط را داشته باشند وجود دارد.

 

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد یون منفی در دستگاه بخور چیست؟

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ