آیا تا کنون به خواصی که یخ می تواند داشته باشد توجه کرده اید؟ با شنیدن کلمه "یخ" یاد چه چیزی می افتید؟ احتمالا به یاد یک نوشیدنی خنک و خوشمزه با یک قالب درشت یخ درون آن می افتید. اما بهتر است بدانید که یخ علاوه بر خنک کردن نوشیدنی ها دارای خواص دیگری برای سلامتی انسان است. در این مقاله 7 مورد از خواص شگفت انگیز یخ برای سلامتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

  1. کاهش تورم :

اگر گردن یا عضلات شما دچار تورم شده است، یخ می تواند کمک بسیار خوبی برای تسکین درد و کاهش تورم باشد. برای استفاده از یخ، روی قسمت متورم کیسه یخ را قرار دهید تا تورم و درد را کاهش دهد. قرار دادن یخ سبب انقباض رگ های خونی می شود و به همین دلیل التهاب را کاهش می دهد. برای درمان تورم به صورت طبیعی از این روش استفاده کنید.

روش استفاده از یخ برای کاهش تورم : چند تکه یخ را در کیسه یخ بریزید و سپس به مدت 20 دقیقه بر روی محل تورم قرار دهید و این کار را هر ساعت تکرار کنید. البته باید توجه کنید که یخ را نباید مستقیما بر روی پوست قرار داد زیرا ممکن است باعث سرمازدگی پوست و آسیب دیدن آن شود.

  1. تسکین درد :

زمانی که عضله هایتان گرفته باشد و یا آمپول زده باشید و محل آن دردناک باشد، در چنین مواردی قرار دادن کیسه یخ روی محل درد، باعث کاهش درد می شود و التهاب را کاهش میدهد. از این طریق با درد مقابله می کند و گردش خون در ناحیه دردناک را بهبود می بخشد.

روش استفاده از یخ برای تسکین درد : اگر درد شما ناشی از آمپول باشد، یک قالب کوچک یخ بردارید و آن را به کف دست خود بمالید و سپس کف دستتان که سرد شد را روی محل تزریق قرار دهید. اما اگر دچار درد های عضلانی شده اید قالب یخ را مستقیما روی محل درد قرار داده و روی تمام قسمت های عضله بمالید. این کار را به مدت 2 تا 3 روز و به میزان 3 بار در هر روز  تکرار کنید.

       3. درمان بواسیر:

یخ تاثیر شگفت انگیزی در درمان التهاب و تورم دارد. بنابراین برای کسانی که از بواسیر رنج می برند، یکی از گزینه ها برای کاهش درد مقعد این است که از کیسه یخ استفاده کنند. هرچند استفاده از کیسه یخ می تواند تورم را کاهش دهد ولی باید توجه داشت که یخ مستقیما روی محل تورم قرار نگیرد.

روش استفاده از یخ برای درمان بواسیر: برای کاهش درد مقعد چند قطعه یخ را درون کیسه یخ قرار دهید و آن را به مدت حداقل 10 دقیقه روی محل درد ( روی سوراخ مقعد) نگهدارید.

  1. رفع آفتاب سوختگی :

زمانی که پوست تان دچار آفتاب سوختگی می شود، چند قالب یخ برداشته و برروی پوست در محل آسیب دیدگی قرار دهید. این کار هم سوزش احتمالی را برطرف می نماید و هم پوست را هیدراته می نماید. علت این تاثیر این است که یخ از آب تشکیل شده و رطوبت از دست رفته پوست را به آن برمی گرداند.

روش استفاده از یخ برای رفع آفتاب سوختگی : همان زمانی که متوجه تغییر رنگ پوست و آفتاب سوختگی آن شدید، سریعا همان قسمتی که آسیب دیده است را با مالیدن یخ بر روی آن خنک نمایید.

  1. تسکین درد دندان :

ممکن است استفاده از یخ برای کاهش دندان درد را نشنیده باشید و به نظرتان خنده دار بیاید، اما در واقع یخ می تواند درد دندان را کاهش دهد. با قرار گرفتن یخ بر روی ناحیه حساس، اعصاب آن ناحیه برای مدتی حساسیت خود را از دست می دهند. بنابراین درد کاهش می یابد.

روش استفاده از یخ برای تسکین درد دندان : برای کاهش درد به وسیله یخ، کیسه یخ را با چند قالب یخ پر کنید و آن را بر روی گونه و نزدیک محل دندانی که درد دارد قرار دهید. البته می توانید یخ را مستقیما بر روی دندان قرار دهید ولی این کار می تواند بسیار دردناک باشد.

  1. رفع لکه های پوستی :

پوست چربی دارید و به دنبال راهی برای از بین بردن چربی های اضافه پوستتان هستید؟ یخ را به خاطر بسپارید. یک روش عالی برای رفع چربی پوست استفاده از یخ می باشد. استفاده از یخ نه تنها باعث از بین رفتن چربی پوستی به نام سبوم می شود، بلکه چربی های پوستی را نیز کنترل می کند. همچنین استفاده از یخ باعث می شود تا منافذ پوستی که بزرگ شده اند، کوچک شوند و پاره شدن جوش های دردناک را التیام می بخشد.

روش استفاده از یخ برای رفع لکه های پوستی : یک قالب یخ را داخل کیسه یخ قرار داده و آن را به مدت 2 تا 3 دقیقه بر روی پوست قرار دهید. توجه کنید که بیش از 3 دقیقه بر روی پوست نماند.

  1. کاهش لکه های سیاه پوستی :

یکی از روش های درمان موثر لکه های سیاه و پف چشم، استفاده از یخ می باشد. عملکرد یخ در این موارد این گونه است که رگ های خونی را تنگ می نماید و پوست را سالم نگه میدارد و سیاهی لکه های پوستی را نیز کاهش می دهد. همچنین یخ از کدر شدن پوست با استفاده از مرطوب کردن پوست جلوگیری می کند.

روش استفاده از یخ برای کاهش لکه های سیاه پوستی : تکه های یخ را ما مقداری آب و چند قطره روغن اسطوخودوس مخلوط کنید و بر روی دانه های سیاه بمالید و مرتبا این کار را تکرار کنید تا لکه های سیاه درمان شوند.

 

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد 7 تاثیر شگفت انگیز یخ

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ