برخی معتقدند "صورت شما ثروت شماست". ممکن است شما به این مساله چندان اعتقادی نداشته باشید اما قطعا داشتن پوستی شاداب و صاف برایتان اهمیت دارد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یخ تاثیر شگفت انگیزی بر روی پوست شما دارد.

در ادامه به صورت دقیق تر به خواص یخ می پردازیم.

 

  1. موارد قابل توجه برای استفاده از یخ بر روی پوست صورت

همیشه قبل از شروع استفاده صورت خود را تمیز نمایید.

از یک دستکش برای نگهداری یخ استفاده کنید که احساس سرما نکنید.

هنگام ماساژ یخ بر روی پوست خود به صورت مستقیم یخ را بر روی پوست خود قرار ندهید. از کیسه یخ برای نگهداری یخ استفاده نمایید.

شما می توانید قطعه های یخ را به طور مستقیم برای کاهش آکنه و تورم در اطراف چشم قرار دهید.

برای جلوگیری از آسیب پوست بیش از یک ساعت یخ را بر روی پوست قرار ندهید.

شما می توانید برای تاثیر بیشتر یخ را به همراه خیار، چای سبز، چای سیاه یا سیر استفاده نمایید.

 

  1. نرم کردن پوست

هر شب قبل از خوابیدن این کارها را انجام دهید: صورت خود را بشویید، یک کیسه یخ را از یخ پر کنید و به آرامی صورت و گردن خود را به مدت 3 دقیقه با آن ماساژ دهید. این کار را چندین روز تکرار کنید نتیجه آن را خواهید دید. پوست شما شاداب و صاف می شود و یخ از چین و چروک نیز جلوگیری می نماید.

 

  1. از بین بردن آکنه

یخ درمانی یکی از بهترین راه های برای درمان اکنه است. صورت خود را بشویید، یک کیسه یخ را از یخ پر کنید و به مدت 3 تا 5 دقیقه روی صورت خود ماساژ دهید.

 

  1. کاهش چین و چروک

این بسیار ساده است. یخ گردش خون شما را افزایش می دهد و مانع از چین و چروک و پیری زودرس می شود. شما می توانید هر روز یک دقیقه قبل از آرایش از ماساژ یخ استفاده کنید.

 

  1. مبارزه با حفره های باز

یک قطعه یخ را به طور مستقیم بر روی پوست صورت خود بکشید. بعد از چند روز متوجه خواهید شد که منافذ پوستتان باز خواهد شد.

 

  1. رهایی از چشم های پف کرده

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شبی همراه با گریه سپری کرده باشید و صبح که از خواب بیدار می شوید با چشمان پف کرده مواجه می شوید. اما نگران نباشید می توانید چشم های خود را ببندید و کیسه یخ را بر روی چشمانتان قرار دهید و به آرامی به مدت 2 دقیقه به صورت دایره وار ماساژ دهید.

 

  1. مبارزه با چربی شکم

اگر شما نمی توانید برای از بین بردن چربی شکم به جلسات تخصصی فیزیوتراپی بروید، می توانید استفاده از کیسه یخ را در خانه امتحان کنید. کیسه یخ را به مدت 15 دقیقه بر روی شکم خود قرار دهید و سپس آن را به مدت 3 دقیقه بردارید و مجددا این روند را تکرار نمایید. این کار را به مدت حداکثر 1 ساعت تکرار کنید.شما می توانید همرا با یخ از چای سبز، چای مشکی، قهوه و رزماری نیز استفاده نمایید. یخ سلول های چربی سفید را به فرآیند متابولیسم اضافه می کند تا سریع تر بسوزند. البته باید به این نکته توجه نمایید که این ترفندها در صورت ترکیب شدن با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم بهترین نتیجه را می دهند.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ