1. آیا می توان از کیسه آب گرم بدون پوشش استفاده کرد؟

پزشکان به شدت توصیه می کنند که از کیسه آب گرم همراه با پوشش استفاده کنید. این کار چند دلیل دارد :

 • استفاده از کیسه آب گرم همراه با پوشش مانع از سوختگی پوست در استفاده طولانی مدت از کیسه می شود.
 • در صورتی که به هر دلیل مشکلی در کیسه آب گرم به وجود بیاید و نشتی داشته باشد، پوشش کیسه مانع از تماس مستقیم آب داغ با پوست شده و سوختگی ایجاد نمی کند.
 • استفاده از کیسه آب گرم همراه با پوشش گرمای لذت بخش تری به همراه خواهد داشت زیرا پوشش کیسه، گرما را در سطح تماس پوست به طور متوسط پخش می کند.

 

 1. آیا می توان کیسه آب گرم را شست؟

بله، اکثر کیسه های آب گرم و پوشش های آنان را به راحتی می توانید شست وشو دهید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که باید از مواد شوینده خفیف استفاده کنید. البته می توانید به جای شستن کیسه آب گرم آن را با اسفنج مرطوب نیز تمیز نمایید.

 

 1. طول عمر کیسه های آب گرم چه مدت است؟

در اکثر مدل های کیسه آب گرم طول عمر مفید 2 سال است. پس از آن پلاستیک کیسه کم کم خراب شده و خاصیت خود را از دست می دهد. بنابراین توصیه می شود پس از گذشت این مدت کیسه آب گرم خود را جایگزین کنید. البته طول عمر کیسه آب گرم با توجه به نحوه نگهداری و استفاده شما نیز می تواند متفاوت باشد.

 

 1. چگونه باید از کیسه آب گرم نگهداری کرد؟

هنگامی که از کیسه آب گرم استفاده نمی کنید، آب بطری را به طور کامل تخلیه کنید و پروب آن را نیز بردارید. آن را در مکانی که دور از نور مستقیم خورشید و گرما باشد مانند کشو یا کمد قرار دهید. اما توجه کنید که به دلیل جنس کیسه آب گرم باید دور از گرما و وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز و رادیاتور باشد. از طرفی از قرار دادن کیسه آب گرم در مکان هایی نزدیک مواد شیمیایی و شوینده اجتناب کنید.

 

 1. نکات ایمنی

 

 • از نشستن بر روی کیسه آب گرم، قرار دادن آن در بالای سر و یا فشار آوردن بیش از حد به کیسه آب گرم پرهیز کنید.
 • بیش از 20 دقیقه مداوم کیسه را بر روی یک ناحیه از بدن خود نگذارید.
 • استفاده از کیسه آب گرم برای نوزادان زیر 36 ماه و یا کودکان حساس توصیه نمی شود.
 • اگر شما از آلرژی لاتکس رنج می برید، نباید از کیسه آب گرم پلاستیکی استفاده نمایید.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ