آیا بالش واقعا در سلامت شما تاثیر می گذارد؟

در جواب به این سوال باید گفت که بله، بالش در سلامتی بسیار تاثیرگذار است. بالش گردن ارگونومیک به طور خاص برای گردن طراحی شده است. استفاده از آنها موجب می شود در طول خواب، گردن در وضعیت مناسبی باشد و آسیبی نبیند. در هنگام خوابیدن برای جلوگیری از درد بعد از بیدار شدن لازم است که سر و گردن در هنگام خواب زاویه مناسبی با هم داشته باشند. با توجه به نحوه خوابیدن شما ( پشت، طرفین و یا به شکم ) زاویه مناسب برای سر و گردن متفاوت است. بنابراین نحوه خوابیدن شما بر انتخاب بالش مناسب تاثیر می گذارد.

بالش طبی معمولا با مموری فوم ساخته می شوند که این ماده در فشرده شدن در اطراف سر و گردن شما بسیار عالی است. پشتیبانی ارگونومیک مموری فوم بسیار خوب است .بالش مموری فوم، خواب شبانه عالی به همراه دارد.

برای انتخاب بالش مناسب شما بر اساس نحوه خوابیدن، چندین گزینه پیش رو دارید:

 

بالش مهتاب

این نوع بالش وزن سر شما را با هدف کاهش فشار روی گردن و ستون فقرات، به طور مساوی توزیع می کند. این نوع بالش همچنین برای تنفس راحت تر و جلوگیری از خر و پف به کار می رود.

 

بالش گردن

بالش گردن برای پشتیبانی از منحنی گردن طراحی شده است. این بالش ها قابل استفاده در کنار و یا پشت نیز هستند. این بالش ها در اندازه های مختلفی عرضه می شوند تا آسایش بیشتری را به همراه داشته باشند.

 

بالش جانبی

این بالش دارای یک لبه منحنی است که در دو طرف بالاتر و در وسط پایین تر است. این طراحی مناسب گردن است. بالش های جانبی به دلیل داشتن طراحی مناسب فضای راحتی برای شانه ها فراهم می کنند و راحتی بیشتری را به دنبال دارند.

 

بالش نیم دایره

این نوع بالش را می توان در مکانهای مختلفی استفاده کرد، مانند زیر گردن، زیر سر، زیر زانو و پشت کمر.

 

بالش راحت

این بالش ها از نظر شکل شبیه بالش های سنتی هستند. برای کسانی که به بالش های سنتی علاقه مندند این نوع بالش می تواند مفید باشد زیرا علاوه بر داشتن طرح سنتی ارگونومیک نیز هست.

برای انتخاب بهترین بالش باید در مورد چگونگی خواب خود بیشتر فکر کنید. اگر شما فردی هستید که زیاد می خوابید، بالش های جانبی، بالش نیم دایره و بالش گردن برای شما مناسب است.

بعد از انتخاب نوع بالش نکته بعدی سایز بالش است. از خرید بالش خیلی کوچک یا خیلی بزرگ پرهیز کنید. با انتخاب سایز بالش غلط، توانایی بالش کاهش می یابد.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ