نحوه خوابیدن شما فاکتوری مهم در انتخاب بالش مناسب بدن است. خوشبختانه برای هر نوع خوابیدنی بالش مناسب طراحی شده است. در اینجا با توجه به نحوه خوابیدنتان بالش مناسبی معرفی می کنیم.

 

خوابیدن به پشت

اگر شما به پشت می خوابید، بالشتان باید انحنای ستون فقرات و گردن شما را پوشش دهد و از سر و شانه نیز حمایت کند. ارتفاع بالش در این نوع خواب باید به گونه ای باشد که سر شما بالاتر از سطح بدنتان قرار گیرد.

از طرفی با قرار دادن بالشی در زیر زانو نیز فشار وارد بر آن را کاهش می دهد. میزان نرمی بالش فاکتور مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید و کاملا سلیقه ای است. بالشی که با آن راحت تر هستید را خریداری نمایید.

این نوع خوابیدن برای ستون فقرات بسیار مفید است و درد در این ناحیه را کاهش می دهد. این نوع خوابیدن برای زمان هایی که درد شدید در ناحیه پشت دارید یا بعد از عمل جراحی ستون فقرات بسیار مفید است.

 

خوابیدن به طرفین

اگر شما به طرفین می خوابید، بالشی را باید انتخاب کنید که ستون فقرات شما را مانند خطی صاف و افقی نگه میدارد. خم کردن زانو و قرار دادن یک بالش دیگر بین زانوها، ستون فقرات را در حالت خنثی نگه میدارد. زمانی که هیچ بالشی بین پاها نباشد، پاها به پایین می چرخند و باعث کشیدگی لگن می شوند و خط ستون فقرات را دچار اختلال می کند. وجود یک بالشتک بین زانوها از ساییدگی استخوانها نیز جلوگیری می کند.

تحقیقات بسیار کمی در مورد بالش ها انجام گرفته است. یک مطالعه کوچک نشان می دهد که بالش مموری فوم در بین سایرین محبوب تر است و از مزایای سلامتی بهتری نیز برخوردار است.

 

خوابیدن به روی شکم

خوابیدن به روی شکم بدترین حالت برای ستون فقرات و گردن است. خوابیدن در این حالت اصلا توصیه نمی شود اما ممکن است پزشکتان به دلیل داشتن شرایط خاص ستون فقرات و یا بعد از عمل جراحی ستون فقرات، به شما توصیه کنند.

اگر شما به روی شکم می خوابید، بالشتان باید تقریبا مسطح باشد، تا سر و گردن شما در حالت مناسبی نسبت به بدنتان باشد. در این حالت بهتر است یک بالش نسبتا صاف در زیر شکم یا لگن قرار دهید تا به ستون فقرات فشار زیادی وارد نشود.

 

خوابیدن ترکیبی

افرادی که به صورت ترکیبی از روش های بالا می خوابند باید از بالشی استفاده کنند که دارای قسمت های بالا و قسمت های پایین باشد. بالش پوسته گندم سیاه و یا بالش طبی مموری فوم برای این افراد بسیار مناسب است.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ