برای ستون فقرات و گردن شما بهتر است که شما به همراه بالش و یا بدون بالش بخوابید؟

اکثر ما بیخوابی را تجربه کرده ایم. بیخوابی موجب می شود که حتی قادر به انجام کارهای ساده روزمره خود نباشیم. بارها شده است که نیمه های شب در اثر درد گردن از خواب بیدار شویم و یا بر روی برخی بالش ها احساس ناراحتی کنیم.

زمانی که شما خواب آرامی در طول شب نداشته باشید، روز بعد احساس سردرد، گیجی، خستگی و نامنظم شدن ضربان قلب را دارید. برای همین بهتر است هر کاری از دستتان بر می آید برای داشتن خوابی خوب انجام دهید.

بیخوابی و گردن درد شما می تواند علت های زیادی داشته باشد، اما باید بدانید در اکثر مواقع این بالش شماست که مقصر است. شاید باور این مساله که بالش نرم شما باعث بیخوابی شما باشد برایتان دشوار باشد اما بهتر است هر چه زودتر این را بپذیرید. جنس، نوع و ارتفال بالش از ویژگی های مهم و تاثیرگذار بر روی خواب شما هستند.

در این مقاله ما شما را در مورد اینکه چگونه خواب راحت تری داشته باشید راهنمایی می کنیم. بهتر است هر چه سریع تر از شر بالش های قدیمی و سنتی خود خلاص شوید. خوابیدن با بالش طبی بهترین روش خوابیدن است اما اگر به هر دلیلی از بالش طبی استفاده نمی کنید، بهتر است بدون بالش بخوابید. حتما میپرسید چرا؟

چون این کار مزایای زیادی برای گردن و ستون فقرات شما دارد.

خوابیدن با بالش طبی و یا بدون بالش گردن و ستون فقرات را در وضعیت طبیعی و متعادل قرار می دهد. اگر سر شما بالاتر و یا پایین تر از سطح ستون فقرات شما باشد به ستون فقرات شما فشار وارد می شود و در نتیجه شما احساس درد و ناخوشی می کنید. اگر مدتی است که در ناحیه پشت خود احساس درد می کنید بهتر است یک شب را بدون بالش بخوابید تا وضعیت ستون فقرات شما به حالت طبیعی بازگردد.

اگر از بالش خیلی نرم استفاده کنید، سر شما را در وضعیت بدی قرار می دهد و حتی ممکن است خون رسانی به مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی در این حالت سیستم تنفسی نیز دچار خلل می شود و نفس کشیدن برایتان مشکل می شود. بنابراین صبح روز بعد شما احساس سرماخوردگی یا سردرد دارید.

صبح روز بعد احساس خوبی خواهید داشت.

استفاده از بالش طبی و یا خوابیدن بدون بالش باعث می شود بدن شما در طول شب که زمان استراحت بدن است در حالت طبیعی باشد و در زمان استراحت، استرسی که در طول روز به ماهیچه ها وارد شده است به خوبی برطرف شود. اما زمانی که شما از یک بالش نا مناسب استفاده می کنید، باعث می شود ماهیچه های شما حتی در زمان استراحت نیز در حال کشش و استرس هستند. بنابراین پس از بیدار شدن نه تنها احساس خوبی ندارید بلکه احساس خستگی نیز می کنید.

از طرفی زمانی که ماهیچه های شما در طولانی مدت استراحت نداشته باشند، دچار دردهای مزمن می شوند و شما برای رهایی از این درد ها نیاز دارید به پزشک مراجعه کنید.

پوست صورت شما متشکر خواهد شد.

زمانی که برای چندین ساعت صورت شما بر روی بالش قرار می گیرد، به ماهیچه های صورت شما فشار وارد می شود و از طرفی پوستتان نیز کشیده می شود. در این حالت پوست نیز تنفس خوبی ندارد. بنابراین استفاده از بالش مناسب و یا خوابیدن بدون بالش برای پوستتان نیز بهتر است.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ