یک ماساژ خوب روی همه سطوح وجود شما تأثیر می‌گذارد، از لحاظ سلامتی مزایای آن عبارت است از: آرام سازی و کشش عضلات، کمک به جریان خون وریدی و اکسیداسیون خون و کشش بافت هم‌بندی مفاصل.

از نظر ذهنی، ماساژ نه تنها تنش و اظطراب را کاهش می‌دهد، بلکه به هشیارتر شدن بدن شما نیز کمک می کند. زمانی که برخی قسمت های بدن لمس می شود، ماساژ می تواند بسیار مفید باشد، ماساژ همچنین می‌تواند مقدار زیادی انرژی را که قبلاً تحت فشار تحلیل رفته است آزاد سازد و با تغییر شکل دادن روش‌های همبستگی عمل و عکس‌العمل، قادر است تغییر زیادی بر روی صورت ایجاد کند. توصیف جنبه معنوی ماساژ نیز دشوار است چرا که ما در مورد مطالبی سخن می‌گوییم که ذاتاً قابل اندازه گیری نیستند.

اثرات ماساژ بر دستگاه‌های مختلف بدن

دستگاه عصبی ما مشابه یک شبکه الکتریکی وسیع عمل می‌کند که همراه با سیستم آندروکرین«غدد درون ریز» همه قسمت‌ های بدن ما را به هم مرتبط و هماهنگ می‌سازد. فشار خون، تعداد تنفس و چگونگی هضم غذا همه به وسیله مغز هدایت می‌شوند که برای حفظ تعادل بدن به نوبت علائمی را انتقال می‌دهند. دستگاه عصبی همچنین با گزارش اطلاعات به مغز به وسیله حواس پنجگانه(بینایی، شنوایی، چشایی، بویایی و لامسه) و سپس دریافت دستورات، عمل ارتباط با محیط خارجی را تنظیم می‌کند.

ماساژ و تمرینات بدنی با حرکات شفادهنده متنوع، می‌تواند در تعادل دستگاه عصبی و اصلاح تعادل فیزیکی و موازنه بدن بسیار مؤثر باشد. پوست و عضلات حاوی اتصالات عصبی بسیاری هستند و ماساژ آرام، متعادل و شفابخش به وسیله آن‌ها در هر قسمت بدن پخش و به نوبه خود موجب تسکین و حفظ سلامتی می‌شود.

با انقباض و انبساط دستگاه عضلانی اسکلتی در همه قسمت‌های بدن، حرکت به وجود می‌اآید، هر چند این حرکات می‌تواند دردناک باشد و با اسپاسم و بافت غیر عادی ادغام شود، در عین حال عضلات ممکن است تحلیل رفته، ضعیف و شل شوند. برای مثال، مردمی که ورزش می‌کنند، می‌توانند به میزان زیادی از درمان با ماساژ بهره برند.

همه حرکات استخوان در مفاصلی مانند: شانه، گردن، ران، زانو و ستون فقرات رخ می‌دهد. بسیاری از مکاتب شفادهنده، از قبیل یوگا در شرق و استئوپاتی در غرب عقیده دارند که دوام جوانی و وجود سلامتی تا حد زیادی، به قابلیت انحنای مفاصل بستگی دارد. فنون ماساژ و تمرینات بدنی بر آزادسازی مفاصل متمرکز است و بنابراین به حفظ ایستادگی بدن، چابکی و تا حد امکان رهایی از حالات ورم مفاصل کمک می‌کند.

بیشتر اعصاب، شریان‌ها و وریدها از میان مفاصل و عضلات عبور می‌کنند، در نتیجه ناهنجاری و محدودیت در دستگاه عضلانی و اسکلتی، می‌تواند به طور جدی از عملکرد صحیح سوخت و ساز بدن جلوگیری کند. برای مثال، عصب واگ که از جمجمه منشأ می‌گیرد، از ناحیه‌ای در قاعده جمجمه و اولین مهره گردنی به گردن می رود.

محدودیت‌های عضله و مفصل در اطراف این ناحیه می‌تواند عصب واگ را مختل نماید که به نوبه خود منجر به اختلال در عملکرد و بی‌نظمی محدوده وسیعی از اعضاء بدن مانند حلق و قفسه سینه و حفره شکم خواهد شد. در ضمن می تواند برخی از اعمال حیاتی تنفس را دچار اختلال نماید. این مثال نمونه خوبی است برای این‌که دریافت چگونه ماساژ در ناجیه گردن می‌تواند تنفس و فرآیند هاضمه را بهبود بخشد.

ماساژ همچنین می‌تواند گردش خون را به کار بردن یک عمل تلمبه‌ای مفید بر دستگاه گردش خون بهبود بخشد. این کار با فشار ملایم و سپس آزاد کردن عضلات و عروقی که از میان آن‌ها می‌گذارد، انجام می‌شود.

انجام ماساژ همین کمک به جریان یافتن هر چه بیشتر خون غنی از مواد غذایی در بافت ها می‌گردد. ماساژ همچنین می‌تواند به عبور مایع لنف به جریان خون و توسعه دفع مسموعیت کمک می‌کند و بالاخره این روش برقابلیت‌های ترمیمی و تمیزی بدن نیز تأثیر می‌گذارد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ